Částka šest milionů korun, kterou město zaplatí za demolici areálu bývalých jatek, vzbudila mezi pardubickými zastupiteli pochybnosti. Některým se nelíbil ani způsob výběru firmy, která jatka bourá.

„Pět firem se seřadilo v rozmezí pár tisíc jen těsně pod hranicí zákonného limitu šesti milionů. Stránky Nadace pro rozvoj Pardubic, na kterých bylo výběrové řízení zveřejněno, navíc nejsou veřejné, žádný internetový vyhledávač je neumí najít," řekl bývalý náměstek primátorky František Brendl.

Podle primátora Pardubic Martina Charváta byl ovšem tendr na demolici jatek v pořádku. „Nemůžu souhlasit s tím, že by bylo výběrové řízení těžko dohledatelné. Odkaz na Nadaci pro rozvoj Pardubic lze jednoduše najít na webových stránkách města," vysvětlil primátor.

Nadace prý v posledních letech objednávala tři větší demolice a obě předchozí byly v přepočtu na kubík zdemolovaného materiálu dražší než bourání jatek.

Jiným zastupitelům nevadila ani tak cena jako spíš fakt, že se o demolici dozvěděli až v okamžiku, kdy začala. „Problém je, že opozice má velmi málo informací. Chtěl bych na koalici apelovat, zda by nebylo vhodné přepustit alespoň jedno místo v dozorčí radě nadace někomu z opozice, nebo alespoň nezávislému auditorovi," uvedl opoziční zastupitel Petr Klimpl.