KACPU bude nově sídlit v místě, kde funguje Odbor azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra. Provozní doba centra zůstane i po přesunu zachována.

Krajské centrum pomoci v Pardubicích fungovalo od 2. března. Do začátku listopadu odbavilo centrum 20 050 žadatelů.

Martin Netolický
Pardubický kraj nebude dělat naschvály. Centrum pro uprchlíky zůstane otevřené

„Vytipovali jsme v průběhu času několik možných míst, z nichž se jako nejvhodnější nakonec ukázalo to poslední. Jedná se o kanceláře, které se nacházejí v 5. patře budovy v Pernerově ulici 168, kde již nyní Odbor azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra sídlí a vyřizuje agendu pobytu cizinců.,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že v těchto prostorách budou i nadále poskytovány všechny služby pro příchozí žadatele z Ukrajiny, a to včetně poskytování dočasné ochrany či zajišťování dočasného ubytování a zdravotního pojištění.

Sál Jana Kašpara, který je největším multifunkčním sálem na krajském úřadě v minulosti už sloužil například jako velkokapacitní očkovací centrum.

Pardubice chystají byty pro Ukrajinské uprchlíky.
Oprava za 200 milionů se nekoná. Byty v Husovce město nabídne Ukrajincům

Od 2. března pak jako centrum pro pomoc příchozím uprchlíkům.

V původním režimu bylo centrum otevřené 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Podle hejtmanství počet zaregistrovaných dosahoval v prvních týdnech až 800 osob denně.

„S postupným poklesem zájmu jsme pak několikrát upravovali provozní dobu až na stávající stav, tedy tři dny v týdnu. Nyní kromě nově příchozích osob, kterých je denně přibližně 50 přicházejí především lidé s různými dotazy, které se týkají například prodloužení pobytu nebo změny ubytování a nápor již není takový,“ vysvětlil hejtman Netolický.

Sál se nyní otevře opět kulturním akcím.