Studentce čtvrtého ročníku Anglického gymnázia v Pardubicích a externí spolupracovnici Deníku Lindě Bartošové se prakticky přes noc změnil život. V soutěži krásy Česká Miss zaujala nejvíc ze všech finalistek odbornou porotu a získala tak titul Česká Miss World. Poté se kolem blondýnky, která žije ve Vraclavi u Vysokého Mýta, spustil nevídaný kolotoč, jenž prakticky dodnes neskončil…

Jaké zážitky a dojmy jste si odnesla z finále České Miss?
Jen ty nejlepší. Před vstupem na jeviště jsem sama sobě řekla, že nervozita musí jít stranou a že si chci finále především maximálně užít. Celý večer měl hrozně rychlý spád, v mém „časoprostoru“ to nebyly dvě a půl hodiny, nýbrž asi půlhodinka, během níž jsem však zažila asi nejvíc adrenalinu v mém dosavadním životě.

Jak jste spokojená se svým umístěním?
Naprosto maximálně. Ještě před začátkem finálového večera jsem tvrdila, že tenhle titul by byl pro mě tou největší  poctou,  protože je to titul zvolený porotou, ve které seděly samé persony. Ocenění si moc vážím a pořád mi nedochází, že porotci zvolili právě mě.

Stala jste se Českou Miss World. Budete tak bojovat o další titul s dívkami z různých států světa. Jaké máte ambice?
Světové soutěže jsou už hodně silný kalibr a myslím, že v tom i dost záleží na politice a na momentálních mezinárodních vztazích, tudíž si moc šancí nedávám. Jsem však odhodlána předvést maximum svých schopností, nikoho nezklamat a hlavně se ctí reprezentovat naši zemi.

Co si myslíte, že vám ocenění Česká Miss World přinese?
Definitivně více samostatnosti, kontaktů a nových zážitků. V neposlední řadě jistě nezapomenutelný měsíc v Číně a také roční bezplatné bydlení v naší krásné metropoli.

Která disciplína byla ve finále České Miss nejnáročnější?
Nejspíš asi choreografie Chicaga, protože ze začátku bylo celkem obtížné nesplést ji, udržet se na podpatcích a ještě hlídat správný výraz do kamery. Myslím ale, že jsme to zvládly bravurně a nakonec jsem si tuto část večera užila nejvíce.

Do České Miss jste se dostala vlastně náhodou, když jste šla dělat reportáž o pardubickém castingu této soutěže krásy pro Deník. Jak na tento okamžik vzpomínáte?
Upřímně řečeno, přijde mi to strašně dávno a hlavně to potvrdilo mou teorii, že naše životy z velké části řídí náš osud a nikdy nevíme, co se může stát. A také jsem samozřejmě velmi vděčná celé redakci  Pardubického deníku za to, jak mě přijala a hlavně, že mě  vyslala na můj asi životní rozhovor. (td, len)