Více než 500 lidí se ve středu sešlo v Paláci Pardubice, aby si společně zazpívali nejkrásnější české koledy. Unikátní projekt Deníku Česko zpívá koledy se letos na Pardubicku konal hned na šesti místech. Kromě Pardubic se přidaly i Borek, Horní Ředice, Holice, Choteč a Zdechovice.

Příjemnou atmosféru hned na začátek navodila oblíbená koleda Nesem vám noviny. Hlavním hostem pardubické části projektu byl Chlapecký sbor Bonifantes, který se může pochlubit tím, že letos zpíval například papežovi Františkovi ve Vatikánu a před několika dny doprovázel koncerty legendy světové operní scény José Carrerase.

„Česká koleda je specifický žánr. Málo zemí má tolik krásných koled. Navíc jsou u nás velmi populární," potvrzuje smysluplnost projektu Česko zpívá koledy umělecký šéf Bonifantes Jan Míšek.

Akci Česko zpívá koledy v Pardubicích opět moderovali Petra Beránková a Miroslav Hruban z Českého rozhlasu Pardubice.

„Vánoce pro mě představují nádherné období a tato akce k nim patří. Mám ráda ten okamžik, kdy se alespoň na chvíli v tom předvánočním shonu zastavíme a zazpíváme si ty nejkrásnější koledy," svěřila se Petra Beránková.