Mohutný chór zazpíval druhou prosincovou středu opět šest vánočních koled a písní. Letos to byly Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce valaši, Rolničky a Veselé Vánoce.

Na Pernštýnském náměstí v Pardubích, s kulisou oblíbených adventních trhů, zpívalo asi 150 lidí.

Na připraveném pódiu vystoupil dětský sbor ze Základní školy Polabiny I., který pomohl rozezpívat stovky lidí. „Chodíme sem každoročně a také jsme se zúčastnili hlasování, které proběhlo v Deníku. Jsme rádi, že byly vybrány právě ty nejznámější koledy, a už se těším, až si je zazpívám,“ Deníku řekla paní Květa Burešová s manželem.

Pomocí hlasování v Deníku si lidé vybrali šest tradičních vánočních koled, a to Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce valaši, Rolničky a Veselé Vánoce. Nezpívalo se jen v centru Pardubic, tóny vánočních koled bylo slyšet i v Dašicích, Holicích, Přelouči, Rybitví, v Dolních a Horních Ředicích, Dolní Rovni, Lánech na důlku nebo v Borku.

Největší akce se konala na ústeckém Lidickém náměstí, kde s Deníkem zpívala kapela Divokej Bill a na místě zpívalo kolem tisícovky lidí.