Východočeské muzeum v Pardubicích zahájilo letošní cyklus populárně naučných přírodopisných a cestopisných přednášek. Návštěvníky i tentokrát zavedou do nejrůznějších koutů zeměkoule.

Tento týden, ve čtvrtek 18. ledna od 18 hodin, můžete „vycestovat" do Řecka a seznámit se s přírodou, historií a mýty regionu Epirus. „Kromě průzračného moře, pláží a skalnatých pobřeží jsou tady divoké hory i řeky. Jednou z nich je Acheron, jenž podle starověkých bájí vytéká z podsvětí," zve Východočeské muzeum na přednášku Dušana Trávníčka. 

Leden je pro pozorování ptactva ideální. Ilustrační foto.
Husy i kormoráni. Leden je ideální pro pozorování ptactva

25. ledna bude Tomáš Kubeš vyprávět o Tanzánii, která je prý nejpohodovější zemí Afriky. 1. února se můžete vypravit do Austrálie. 8. února přijde na řadu putování ostrovem bohyně Afrodity. 15. února se s fenkou Eliškou a jejím páníčkem můžete vypravit na Kavkaz. 22. února navštívíte Keňu, zemi plnou kontrastů. 29. února zažijete tropy ve Francouzské Guyaně. 

Přednášky začínají vždy v 18 hodin v přednáškovém sále Zámku Pardubice. Jednorázové vstupné je 50 korun. Vstupenky lze koupit online na www.vcm.cz nebo na místě.