Pořadatelům této akce se podařilo do města perníku dostat skutečné cestovatelské hvězdy. Ať už to byla žijící legenda Miloslav Stingl, jenž poutavě vyprávěl o sexu v pěti světadílech, polárník Oldřich Bubák, „trabantista" Dan Přibáň, sportovní rybář Jakub Vágner nebo třeba populární herci Pavel Liška a Jan Révai, kteří barvitě popisovali, jak se na motorkách vydali vstříc Jižní Americe.

O Miroslavu Zikmundovi se mohli návštěvníci dozvědět díky Petru Horkému, který v Pardubicích promítl film o této cestovatelské personě a jako bonus pak přidal ještě zážitky ze svého putování po Velikonočním ostrově.

„Myslím, že tento festival byl naprosto perfektně zorganizovaný jak pro návštěvníky, tak pro přednášející," nechal se slyšet Petr Horký.

Na domácí půdě se představila pardubická rodačka Lenka Klicperová.

Přinesla cenná svědectví o situaci v Kongu, kde žije na 300 tisíc znásilněných žen, ale též v Nigeru, kam se vydala, aby zdokumentovala festival hojnosti a lásky Cure salée i magický mužský tanec gerewol.

V rodném městě

„Jsem ráda, že jsem mohla být hostem festivalu. Díky němu jsem měla možnost opět zavítat do svého rodného města, kde mám dodnes rodinu a spoustu přátel," dodala.