Letecká společnost Aeroflot-Nord, která ještě nedávno provozovala charterovou linku z Moskvy do Pardubic, má problémy. Přišla totiž o licenci potřebnou k provozování letů do Evropy!

Ruská aerolinka nemůže do Evropy

Pardubické letiště tak přišlo o jeden pravidelný charter této společnosti. Ihned však začalo vyjednávat s náhradním přepravcem. Tím by měla být nakonec společnost Sky Express, která hodlá mezeru v provozu zaplnit.
Než se celá situace vyjasnila a nastal obrat k lepšímu, létaly náhradní spoje do Moskvy z Prahy. Tím ale vyvstaly pro některé cestující, kteří byli zvyklí létat z a do Moskvy z Pardubic, značné problémy.

„Někteří cestující s tím měli vážný problém, už proto, že o tom vůbec nevěděli. Když si lidé koupili zájezd u cestovní kanceláře, bylo vše v pořádku. Cestovka je o tom informovala. Když si ale cestující zakoupili sólo letenku do Moskvy, nevěděli nic,“ potvrdil našemu Deníku handlingový agent Petr Huňáček z pardubického letiště.

Cestující, kteří tak čekali na letadlo do Moskvy, měli smůlu. „Těmto cestujícím jsme pochopitelně zajistili převoz do Prahy. Tam si ale již museli vyřídit potřebné věci sami,“ dodal Petr Huňáček.

Tato situace trvala tři týdny. Poté skutečně společnost Aeroflot–Nord nahradil Sky Express. K obnovení provozu tohoto charteru mělo původně dojít až v neděli 9. srpna. Celá věc se ale o týden uspíšila. „Ano, letadlo společnosti, která na trase mezi Pardubicemi a Moskvou nahradila Aeroflot–Nord, již tuto neděli odstartovalo podle původního rozpisu. Teď už by to snad vše mělo být v pořádku,“ konstatoval Petr Huňáček. Do Pardubic tak začne létat v pořadí již druhá linka Sky Express a v letech prý bude pokračovat, dokud se problémy s Aeroflot–Nord nevyřeší.

Problém této ruské letecké společnosti zřejmě souvisí s její neutěšenou ekonomickou situací, která trvá už několik měsíců.