Ode dneška startuje čištění cest ve Svítkovském lese. Radnice se rozhodla upravit zelenou plochu z městského rozpočtu poté, co neuspěla se svým projektem na obnovu tohoto prostoru u Nadace Proměny. Lidé, kteří do lesa rádi chodí nebo jej třeba využívají jako zkratku k cestě do centra města, se tak dočkají většího komfortu.

Úpravu si zaslouží

„Svítkovský les, jehož je město majitelem, si úpravu bez debat zaslouží. Pracovníci městských služeb ho budou čistit v rozsahu pět metrů na každou stranu od krajů cest tak, aby byl průchod tímto lesem pro občany příjemný a především bezpečný. Celkově se jedná o rozlohu přibližně dvou hektarů," sdělila náměstkyně primátora zodpovědná za správu majetku města Helena Dvořáčková a dodala, že radnice původně plánovala mnohem rozsáhlejší revitalizaci, a to díky grantové výzvě „Parky" podporující obnovu veřejných městských prostranství v České republice.

Projekt neuspěl

„Náš projekt bohužel mezi přihlášenými projekty ne᠆uspěl a na vypsaný grant ve výši 25 milionů korun tak nedosáhneme," vysvětlila Helena Dvořáčková.

„Během čištění, které je naplánováno především u oplocení nedaleké chemičky, dojde vedle prořezu podrostu i ke sběru popadaných větví. Vyřezat necháme také neperspektivní a nevyhovující dřeviny. Podél cestiček se pak vytvoří kupičky klestu, které budou svezeny do konce roku vyvážečkou na jednu hromadu v lese," upřesnil rozsah prací ve Svítkovském lese náměstek primátora zodpovědný za životní prostředí Jiří Rozinek s tím, že na konci zimy, kdy budou dokončeny obdobné práce i v jiných lesních porostech, se nahromaděný materiál seštěpkuje a odveze.