V nabídce byly letos kromě tradičních dovolenkových destinací, jako jsou letoviska Burgas, Podgorica a ostrov Rhodos, také turecká Antalye a řecký ostrov Kréta.

Oblíbený Burgas

„Nejvyšší nárůst frekvencí letů a odbavených cestujících zaznamenala linka do oblíbeného bulharského Burgasu, kam během letní turistické sezony letělo přes 20 tisíc osob, druhým nejoblíbenějším letním letoviskem byla nově otevřená Antalye,“ uvedl mluvčí letiště Libor Kříž.

Veškeré charterové lety byly obsluhovány společnostmi Travel Service a Bulgaria Air. Už od příštího roku by mohla chartery z pardubického letiště provozovat také nově založená firma Air Fischer známého podnikatele Václava Fischera. Nový dopravce má létat z Basileje, Berlína, Bratislavy, Brna, Pardubic a Salcburku hlavně do středomořských dovolenkových destinací. „Prodej letenek zahájíme po instalaci rezervačního systému 1. 11. 2018,“ slíbila firma.

Nárůst počtu cestujících připisují na letišti především otevření nového terminálu. „Výraznému navýšení zájmu cestujících o charterové lety z Pardubic bez pochyby přispělo i lednové otevření nově vystaveného letištního terminálu Jana Kašpara. I přes dvouměsíční uzávěrku letiště během měsíce října a listopadu, která je způsobena údržbou vzletové a přistávací dráhy a také pojezdových drah, se dá očekávat další významný nárůst v celkovém počtu odbavených cestujících za rok 2018,“ sdělil Kříž s tím, že již na konci července byl odbaven jubilejní stotisící cestující.

Předpoklad celkového počtu klientů, kteří projdou za tento rok branami letiště, se odhaduje na 130 tisíc osob. Velký podíl na tomto čísle mají dvě linky nízkonákladové společnosti Ryanair do Londýna a španělského Alicante.

Ilustrační foto
Policisté v Pardubicích stříleli. Utíkal jim pachatel