Konečně! Město Pardubice se v posledních dnech zbavilo hned dvou chátrajících objektů, které už začaly být svému okolí nebezpečné. Zmizel přístavek bývalých jatek v Tyršových sadech i bývalá kuželkárna na Vinici.

„Jednotky pardubické městské policie se v pondělí podílely na likvidaci bývalé kuželkárny. Budova, která již byla z velké části rozbořená, ohrožovala své okolí, proto musela být zcela stržena. Podobný osud potkal i přístavek bývalých jatek v Tyršových sadech," vysvětlil Šimon Hradní z tiskového úseku pardubického magistrátu.

Budova kuželkárny v areálu Staré vojenské plovárny byla už dlouhou dobu v havarijním stavu.
„Ten objekt se už rozpadl na několik částí a nezřítil se jen díky tomu, že některé části byly opřené o přilehlé stromy. Vzhledem k tomu, že se tam často zdržovali bezdomovci, bylo velmi reálné nebezpečí ohrožení lidského života," konstatoval náměstek pardubické primátorky Michal Koláček s tím, že kdyby se chátrající budova zřítila nebo v ní vypukl požár, tak mohlo dojít k velké tragédii.

Spadla střecha

Životu nebezpečný se koncem dubna stal rovněž přístavek jatek v Tyršových sadech, na což fotografiemi upozornil i Pardubický deník.
„Letošní zima objektu zrovna neprospěla a minulý měsíc se navíc propadla střecha. Stavební úřad nám nařídil do konce května stavbu odstranit. Požádali jsme proto o spolupráci hlučínské hasiče, kteří do minulého týdne asistovali výkopovým pracím u Parama. Při zásahu v Tyršových sadech využili svou těžkou techniku a provedli demolici přístavku," dodal Michal Koláček.