Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chcete dát dítě do školky? Dnes je druhé kolo zápisů!

Pardubice - V Pardubicích je v tuto chvíli k dispozici na 400 volných míst.

24.5.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Krajskému městu se osvědčuje dvoukolový zápis do mateřských škol. V prvním kole začátkem dubna školky přijímaly pouze děti, které do konce srpna dosáhnou věku tří let.

400 VOLNÝCH MÍST

Mladší děti mohou rodiče do mateřských škol hlásit
ve druhém kole zápisů. To se koná právě dnes a je pro něj k dispozici ještě 400 volných míst.

„V minulosti, kdy se konaly zápisy v jediném termínu, se stávalo, že se nám do mateřských škol dostalo poměrně dost dvouletých dětí, ale některé tříleté, kterým je předškolní vzdělávání podle zákona zpravidla určeno, ne. Jsem rád, že se změna systému přijímání dětí osvědčila. Umožnila nám v mateřských školách umístit téměř všechny do září tříleté pardubické děti, 
s výjimkou těch, jejichž rodiče preferovali jedinou školku, po které byla větší poptávka. I ti však své dítě mohou hlásit do jiných školek ještě v druhém kole," řekl náměstek primátora zodpovědný za školství Jakub Rychtecký.

„Ve druhém kole, které se uskuteční dnes, budou také přijímány přihlášky dětí mladších. Je pro ně k dispozici přibližně 400 volných míst. Stále však nejsou vyřešeny odklady školní docházky u některých předškoláků, volných míst může být tedy ještě trochu více," doplnil náměstek primátora.

I v případě školek radnice přistoupila k doporučení ředitelkám mateřinek, aby byly schopné odhalit účelové přehlašované děti nebo nepravdivé údaje.

„Naše metodické doporučení se osvědčilo na základních školách, obdobně budou postupovat naše mateřinky. Úkolem města a jím zřizovaných příspěvkových organizací je postarat se o pardubické děti. V případě uvedení nepravdivých údajů u zápisů hrozí rodičům pokuta až deset tisíc korun," upozornil Jakub Rychtecký.

Celkem nabízely mateřské školy zřizované městem v prvním kole zápisů 993 volných míst.

PŘIJATO 889 ŽÁDOSTÍ

Mateřské školy přijaly 889 žádostí, z nichž některé byly duplicitní na několika školkách. „Jedno dítě bylo přihlášeno současně dokonce na pět mateřských škol a stalo se tak rekordmanem, od čtyř rodičů byly podány žádosti na čtyři mateřské školy. Žádný z rodičů neprojevil zájem o přihlášení dítěte do školky v Hostovicích," upřesnila Nataša Hradní z tiskového úseku pardubické radnice.

Rodiče tak přihlásili do školky 651 dětí. Největší zájem byl o umístění dětí do předškolních zařízení na Dukle a Višňovce, nejmenší zájem byl v Hostovicích, 
v polabinských školkách a také v Ohrazenicích. Celkem bylo přijato 620 dětí.

DRUHÉ KOLO UŽ DNES

Druhé kolo se uskuteční dnes od 8:00 do 15:00 hodin. Není určeno dětem, které již byly přijaty v prvním kole. „Bude se týkat ostatních dětí, a to i těch narozených po 31. srpnu 2013," podotkla Nataša Hradní a dodala, že seznam volných míst pro druhé kolo je zveřejněn na webových stránkách města i v mateřských školách, které se zápisu zúčastní.

Autor: Tomáš Dvořák

24.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Místopředseda volební komise číslo 1006 v Pardubicích porušil volební zákon. Do komise zasedl v tričku propagujícím znak kandidující strany Blok proti islamizaci.
VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO
10

VIDEO: Člen komise agitoval ve volební místnosti za Blok proti islamizaci

Pohřešovaný Jaroslav Malimánek.

Policie pátrá po seniorovi. Nevrátil se z tancovačky

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

Z třináctého patra v Chrudimi vyskočil muž

Chrudim - Nešťastné úmrtí šetří v sobotu dopoledne chrudimská policie.

Jdou k volbám poprvé. Důraz kladou na ekologii, digitalizaci a vzdělání

Pardubice - V České republice je až 400 tisíc prvovoličů, kteří mohou výrazně ovlivnit výsledky právě probíhajících voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Čtyři sta tisíc to je pro srovnání čtyřikrát více hlasů, než kolik byl v parlamentních volbách v roce 2013 rozdíl mezi první a druhou stranou.

Rušení ordinací praktických lékařů ve velkém prý nehrozí

Pardubicko – V souvislosti se stávkou praktických lékařů, ke které došlo tento týden, se mluví o úplném skončení některých praxí. Zejména starší lékaři se prý nechtějí zařizovat k vydávání elektronických receptů, které mají být od ledna povinné.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. Začíná sčítání hlasů

Pardubický kraj - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR skončily. Ve 14 hodin se uzavřely volební místnosti a nyní se budo sčítat odevzdané hlasy. Výsledky mají být známé ještě dnes večer. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení