Po pravidelných prohlídkách dostihového závodiště s průvodcem nabízí další možnost příjemného strávení volného času v domově slavné Velké pardubické. Veřejnost zde bude mít možnost projet se na koni. Projížďky pod dohledem odborného instruktora se budou na pardubickém závodišti konat již od 26. dubna.

Uskuteční se výhradně ve všední dny v odpoledních hodinách a je nutné se na ně minimálně týden dopředu telefonicky objednat u Jaroslava Grodla, sportovního manažera Dostihového spolku na telefonním čísle 777 750 935. „Pro veřejnost bude k dispozici jeden kůň. Proto je nutná objednávka s dostatečným časovým předstihem, není možné koně přetěžovat. A v případě velkého zájmu je nutné udělat i časový pořadník,“ uvedl Jaroslav Grodl.

Jedna lekce bude trvat 45 minut a bude stát 600 korun. Mohou se na ni přihlásit zájemci každého věku. „Každopádně první jízda bude vždy probíhat v kruhové jízdárně, abych si u každého prověřil jeho schopnosti a dovednosti. Pokud bude opravdu pokročilým jezdcem, můžeme pokračovat na ohraničeném pískovém kolbišti,“ upřesnil Grodl.