Ve středu 12. června se uskuteční v Pardubicích v centru Ideon 30. ročník akce Dny chleba, její součástí je také národní soutěž Chléb roku 2024. Dny chleba nabízí odborné semináře o nových trendech, diskuse s odborníky a výstavu dodavatelů strojů a surovin pro pekárny. Akci navštěvují pekařští odborníci z celé České republiky.

V letošním roce organizátoři očekávají rekordní počet vzorků chleba a budou usilovat o pokoření rekordu v počtu výstavních chlebů na jednom místě. Rekord z roku 2019 činí 104 druhů chleba. Na akci bude zastoupena i agentura Dobrý den, která zajišťuje registraci rekordů.

„Cílem naší soutěže je šíření povědomí o pekařském řemeslu a pomoc pekařům s orientací v nových trendech a technologiích,“ řekl výkonný ředitel Svazu pekařů a cukrářů v ČR Bohumil Hlavatý. „Ocenění v soutěži je pro pekárny prestižní záležitostí a umožňuje jim propagaci jejich produktů směrem k zákazníkům,“ dodal.

Soutěžní kategorie soutěže Chléb roku 2024

Soutěží se v pěti kategoriích: Chléb roku 900–1200 g, Chléb roku 500–800 g, Chléb bez hranic (volná kategorie speciálních chlebů), Novinka roku (chlebová novinka uvedená na trh) a Chléb mladých (hodnotí studenti Střední průmyslové školy potravinářství a služeb Pardubice).

Vítězové využívají ochranné známky Chléb roku a Chléb vynikající kvality.