Opravenou vozovku v ulici navazující na třídu Míru bude lemovat nový chodník v příštím roce.

„Opravy chodníků v Pardubicích jsou plně v kompetenci městských obvodů. Pro ulice Jana Palacha a 17. listopadu, jejichž vozovky v současné době rekonstruuje kraj, zvolily asfaltový povrch, údajně kvůli nedostatku peněz. Starosta Městského obvodu Pardubice 1 Jaroslav Menšík ale mohl město požádat o přesun prostředků, což neučinil a ani nás o tomto problému neinformoval," řekl náměstek primátorky Michal Koláček.

Průšvih obvodu

„Pokud má obvod jiné priority, město by peníze na tyto opravy určitě našlo, neboť ulice v samotném centru města bezesporu patří k nejdůležitějším v Pardubicích. Obvody by ale měly tyto věci řešit v předstihu, a ne se následně vymlouvat. Tady to jejich představitelé jasně podcenili," konstatoval náměstek.

V ulici Jana Palacha jsou již asfaltové chodníky prakticky hotovy, oprava chodníku v ulici 17. listopadu se ovšem zastavila. „Alespoň ty musejí mít návaznost na třídu Míru, s níž souvisí. Necháme zpracovat projekt na jiné než asfaltové řešení a příští rok na jaře, v návaznosti na dokončení prací na třídě Míru, by měl být chodník zrekonstruován tak, aby odpovídal tomu, že jde o jednu z centrálních ulic města," dodal náměstek Koláček.

Starosta pardubické „jedničky" Jaroslav Menšík má ovšem na celý problém diametrálně odlišný náhled a chyby na straně městského obvodu popírá. Oprava chodníku se prý zastavila na jeho popud.

Nechtěli chodníky jako na Dukle. Proto 
na 17. listopadu budou ze žulové mozaiky

Opravu chodníků na ulici 17. listopadu se nejprve první pardubický městský obvod snažil řešit vlastními prostředky. „Nebývá zvykem, že by nám město s opravami chodníků finančně pomáhalo. Jenže, když jsem viděl, jak vypadají opravené chodníky na Dukle, tak jsem se sešel s vedoucím odboru dopravy pardubického magistrátu Vladimírem Bakajsou a shodli jsme se, že to takhle nejde," sdělil Deníku starosta Městského obvodu Pardubice I Jaroslav Menšík.

Podle dohody má být povrch chodníku vytvořen ze žulové mozaiky. Obvod bude ovšem muset o finanční pomoc žádat pardubický magistrát. „Mělo by to stát asi pět až osm milionů korun. Tolik peněz nemáme," podotkl Jaroslav Menšík s tím, že renovovat by se mělo příští rok na jaře. Starostu pardubické „jedničky" ovšem rozčílil způsob, jakým vedení města prezentovalo pozastavení oprav chodníků na 17. listopadu.