„Ve třídách bylo přes den třicet tři stupňů Celsia. Takové teploty už byly pro učitele i žáky neúnosné. Hrozilo, že by nám děti v lavicích začaly kolabovat. V životě nepamatuji situaci, kdy by kvůli vysokým teplotám musela škola k takovému kroku přistoupit,“ komentovala situaci zástupkyně ředitele Vlasta Jozífková.

„V takhle rozpáleném prostředí už se na učení moc soustředit nedá. Situaci řešíme tak, že učitelé chodí dopoledne s dětmi někam ven do chládku. První stupeň končí v jedenáct hodin, druhý stupeň o hodinu později,“ popisuje Jozífková opatření, které škola zavedla.

Podle ní ale učební plán narušen nebude, protože předměty, o které žáci přijdou, jsou z velké části nejrůznější „výchovy“, jako je třeba ta občanská nebo výtvarná, či počítače.

Ani život školy se ale nezastavil. Od úterního rána pořádá škola Choltický víceboj. Jde o sportovní akci pro žáky třetích až pátých tříd, které se kromě družstva choltických žáků zúčastní i školy z Heřmanova Městce, Přelouče a Chvaletic. „Soutěžit se bude v sedmi disciplínách: skoku dalekém, běhu na padesát metrů, hodu kriketovým míčkem, hodu granátu na cíl, přespolním běhu, šplhu a zdolání překážovké dráhy v tělocvičně,“ řekla nám Vlasta Jozífová.
Na akci, kterou podporuje i Pardubický kraj, můžete přijít fandit svým ratolestem už od osmé hodiny ranní, kdy je plánováno slavnostní zahájení.
Soutěžit se bude celé dopoledne a předpokládaný konec soutěží by měl být ve čtrnáct hodin.