Rekonstrukce ulice Chrudimská v Pardubicích jako kdyby byla zakletá. Problémy ji pronásledovaly od samého začátku a ani po jejím dokončení nepanuje úplná spokojenost.

Řetěz neštěstí

Celá rekonstrukce by se dala označit za řetězec problémů a začalo to výběrem termínů. Kvůli uzavření třídy Míru se totiž neúměrně zvedla dopravní zátěž v centru města a jediný podjezd železniční trati u Anenské křižovatky kapacitně nezvládal.
Hned po dokončení rekonstrukce v ulici Jana Palacha se čerstvě položený povrch opět rozebíral, protože pod ním došlo k nečekané vodovodní havárii.

Zmizel přechod

Po dokončení asfaltování v Chrudimské ulici zase vyšlo najevo, že povrch vozovky nesouhlasí s výškou kanálů, které byly o několik centimetrů níže než plocha vozovky. Tento nedostatek se narychlo napravoval minulý týden. Po včerejšku má za sebou část vozovky kolaudaci. Jenže obyvatelé z okolí si stěžují na další problém. Z křižovatky ulic Chrudimská a Čacké zmizel přechod pro chodce. Až ke světelné křižovatce u Zborovského náměstí tak zůstaly pouze dvě „zebry" na celý dlouhý úsek silnice.

„Kolaudace se konala v ulici Jana Palacha a 17. listopadu a byla v pořádku. Na rekonstruovaný úsek bude vydán kolaudační souhlas," uvedl Ladislav Umbraun, vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Pardubického kraje.
„Co se týká chybějícího přechodu, tam došlo k technické přestávce kvůli dešti. Přechod by měl být na svém místě domalovaný v nejbližší době," ujistil Ladislav Umbraum.