„Máme pravidelné informativní schůzky. Z těch už vzešlo několik podnětů co zlepšit. V současné době už připravujeme změny některých obecně závazných vyhlášek. Pro město je to dobrá zpětná vazba, protože tak můžeme řešit některé problémy,“ konstatovala starostka Chvaletic Blanka Zaklová.

Pozitivní změnou ve Chvaleticích je například to, že v místním parku jsou teď vidět maminky s kočárky, zatímco dříve šlo spíše o výrostky, kteří tam popíjeli alkohol.

Měření rychlosti

Od prvního srpna také strážníci ve Chvaleticích měří rychlost. „Měříme na vybraných úsecích uvnitř města a také na obchvatu v místě, kde je kvůli křižovatce snížena rychlost,“ poznamenal vrchní strážník Pavel Řehoř.

V poslední době se strážníkům podařilo i několik zajímavých kousků.

Právě při měření rychlosti totiž zastavili ženu, která se dopustila přestupku. Strážníci její údaje prověřili v počítači, který mají umístěný ve vozidle, a zjistili, že řidička měla soudem uložený zákaz řízení. Mnohem zajímavější byl fakt, že na ní byly vydány rovnou dva příkazy k zatčení. Proto byla ihned zadržena a předána státní policii.

I druhý kriminální případ se ukázal být zajímavým. „Při hlídkování upozornil strážníka jeden občan na člověka, který před sebou tlačil kárku s železem. Kárka mu ale byla nedávno odcizena z uzamčené garáže spolu s elektrickým nářadím. Strážník podezřelého muže zadržel a případ předal policistům,“ uvedl Řehoř.

„Kriminalisté při výslechu zjistili, že muž kárku neukradl – v době, kdy ke zločinu došlo, byl dotyčný totiž ještě ve výkonu trestu. Jeho výslech ale kriminalisty přivedl na stopu možných pachatelů. Případem se i nadále zabýváme,“ řekla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.