Radní Pardubického kraje rozdělovali dotace v oblasti vodního hospodářství.

„Podpořili jsme dvaapadesát obcí a jeden svazek obcí v realizaci vodovodů, kanalizací a čistíren odpadních vod,“ řekl krajský radní zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a rozvoj venkova Petr Šilar.

„Celkem bylo rozděleno 31,6 milionu korun. Dotace však ještě musí potvrdit podle zákona krajské zastupitelstvo,“ konstatoval Petr Šilar.

„Druhou kapitolou dotací je oblast rozvoje venkova, kde se snažíme městům a obcím pomoci řešit mimořádné opravy komunikací a obecního majetku, výstavbu cyklostezek nebo také projekty, studie či poradenskou činnost. V tomto případě jde přibližně o 3,5 milionu korun,“ podotkl krajský radní a dodal, že většinou se jedná o dotace od sta tisíc korun do čtvrt milionu.

„Z větších akcí by měly získat 400 tisíc korun Kostěnice na osvětlení cyklostezky do Dašic. Čtvrt milionu korun dostane město Chvaletice na vybudování cyklostezky do Hornické čtvrti. Stejnou částku obdrží i obec Trpín na rekonstrukci bývalé školy,“ vyjmenoval vybrané projekty Petr Šilar. I zde ale musí návrh radních potvrdit zastupitelé.