Oprava městského koupaliště na Cihelně je v plném proudu. Dělníci aktuálně pokládají folie v rekreačním bazénu, pracují na detailech spojů nebo lepí s párují obklady, aby tak připravili pokládku pro folii na dno bazénů. U skokanského bazénu pak stavbaři rovnají podlahy ochozu před pokládkou dlažby včetně druhé vrstvy hydroizolace.

„Dále probíhá pokládka nových elektro kabelů včetně propojení se stávajícím zařízením, do půlky dubna bude dokončen odvoz věcí z areálu koupaliště, které nejsou v majetku města,“ sdělil náměstek primátora Jan Hrabal, který rekonstrukci pravidelně dohlíží.

Letní sezóna v Pardubicích bude opět bez oblíbeného výletního parníku Arnošta.
Loď Arnošt se do Pardubic nevrátí ani toto léto. Generální oprava se protahuje

„Ještě je nutné přeleštit a přespárovat tobogan a skluzavky, dojde ke zprovoznění semaforu na toboganu, oprava oplocení mezi koupalištěm a kempem, dále mezi areálem koupaliště a stávajícím objektem na východní straně areálu. Součástí prací jsou přípravy kabeláže pro osazení WiFi,“ dodal Hrabal.

V suterénu tribuny už je téměř hotovo, dělníci tam malují a uklízejí. Nezbytná modernizace letního koupaliště měla stát 149 milionů korun. Ukázalo se ale, že jsou nutné i další práce, se kterými se původně nepočítalo. Podle některých radních byl projekt, se snahou ušetřit, špatně připraven.

„Během realizace vyplynuly, některé další věci, které je nutné opravit. Takže projekt bude muset být navýšen. Konkrétní částku zatím sdělit neumím,“ přiblížil náměstek primátora Jan Hrabal, který je zodpovědný za majetek a investice. Při rekonstrukci dělníci nezmění kapacitu ani počet vodních atrakcí. Zlepšit se má především kvalita vody a bezpečí návštěvníků. Nejvíce peněz šlo tak do zázemí areálu, včetně technologií.

Eva Jiřičná na archivním snímku z roku 2018.
Stála jsem v úžasu, říká slavná architektka. Co ji v Pardubicích zaujalo?

Na další zvelebování areálu bude muset radnice vyčlenit extra finance. „Projekt počítal primárně s technologií. Bude potřeba se podívat i na komfort návštěvníků, co se týče bufetů, šaten nebo vybavení to, ale nemůžeme řešit v rámci této veřejné zakázky, protože bychom se už nevešli do víceprací,“ sdělil primátor Pardubic Jan Nadrchal.

Stejně jako tomu je i v případě úpravy zeleně, na kterou už radnice schválila zhruba 800 tisíc korun. „Musí tam dojít ke kácení rizikových stromů, které jsou ve stavu, kdy by mohly být nebezpečné pro návštěvníky. Většinou ale dojde spíše k ošetření korun nebo kmenů stromů. Následovat bude dosazení nových stromů, aby tam zeleň, která tvoří stín, zůstala,“ informovala náměstkyně primátora zodpovědná za životní prostředí Jiřina Klčová s tím, že tyto práce provedou Služby města Pardubic.

Dopravní podnik naplánoval provoz udržovaných starých trolejbusů a autobusů až do konce října.
V Pardubicích se znovu vrátí do provozu historické trolejbusy a autobusy

Zmodernizovaný městský areál s kapacitou až 4000 lidí má své brány otevřít od července. Pardubické koupaliště se tak pro veřejnost znovu otevře po téměř třech letech. Areál na Cihelně nově povede městská firma PAP Pardubice, která se už stará o městské aquacentrum. Po letní sezóně se do areálu vrátí znovu dělníci. Radnice mezitím bude hledat dodatečné zdroje financí pro zlepšení komfortu návštěvníků.