Strážníkům se po delším nahánění v pardubických ulicích podařilo zadržet 29letého muže ze Slovenska, který má zakázán pobyt na území České republiky. Opakovaně tady kradl jízdní kola. Uniformovaným pronásledovatelům se snažil ujet, samozřejmě na kole. Když byl dopaden, prokazoval se nejdřív cizími doklady totožnosti. 

„Muže na dámském jízdním kole si všimla hlídka strážníků v centru Pardubic při řešení jiné události. Muž si jich všiml také, šlápl do pedálů a hlídce zmizel," popsal první setkání s cizincem mluvčí Městské policie Pardubice Jiří Sejkora. To už strážníci věděli, že hledají člověka, který nemá v České republice vůbec být. Zpět na Slovensko byl vyhoštěn za četné krádeže jízdních kol.

Strážníci se nevzdali a trpělivým rozhlížením ještě ten den "cyklistu" v Pardubicích znovu odhalili. Muž se opět pokusil na kole ujet. Hlídku už ale setřásl jen na chvíli. Ve Sladkovského ulici spadla klec. Muž se sice pokusil ujet i potřetí, ale zvládl už jen naskočit na kolo a párkrát šlápnout do pedálů. Pak honičku strážníci ukončili. Muž nejprve lhal, zapíral své jméno a prokazoval se průkazy totožnosti, které mu nepatřily. U cizinecké policie se ovšem potvrdila jeho pravá totožnost. „Muž se svou přítomností v České republice dopouští trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a policisté si jej proto převzali k dalšímu opatření," dodal Jiří Sejkora.