Jediná čerpací stanice na stlačený zemní plyn zvaný CNG (compressed natural gas) v Pardubicích byla týden mimo provoz. Za všechno mohla chyba počítače.

Plnicí stanici na CNG provozuje Dopravní podnik města Pardubic (DPmP).

Další nejbližší stanice jsou v Hradci Králové nebo v Hrušové u Vysokého Mýta. Celý minulý týden tak byli majitelé vozidel na CNG odkázáni právě na jejich služby, případně na klasický benzin.

Hlavně autobusy

Jako palivo CNG využívají především autobusy městské hromadné dopravy (MHD). 
V Pardubicích na ně MHD jezdí od roku 2009.

„Měli jsme odstavený jeden z kompresorů a jeli jsme na ten druhý, záložní. Z provozních důvodů jsme proto museli uzavřít stanici pro veřejnost, aby bylo možno zaručit nerušený provoz našich autobusů. Stanici, kterou dodala italská firma, jsme při pořízení chtěli právě z těchto důvodů se dvěma kompresory, aby v případě závady byla k dispozici záloha," uvedl Tomáš Pelikán, ředitel DPmP.

„Na celé závadě bylo nejsložitější odhalit, co se vlastně porouchalo. Proto oprava trvala celý týden. Posílali jsme do Itálie technikům potřebná data a nakonec se přišlo na to, že za vše může řídicí počítačová jednotka, která se stará o plnící cyklus. „Osobně jsem na konci minulého týdne sundával nálepku, která oznamovala její dočasné uzavření," sdělil Tomáš Pelikán.