Co bude s Letním stadionem? Ten v posledních letech spíše chátrá a určitě není důstojným fotbalovým stánkem, po kterém volají všichni příznivci nejpopulárnějšího sportu na světě.

„Sešli jsme se s architektem, který zpracovává studie týkající se území kolem Letního stadionu. Dohodli jsme se, že bude pracovat na různých variantách,“ konstatovala pardubická primátorka Štěpánka Fraňková ze Sdružení pro Pardubice.

Nový stadion a dvě ledové plochy?

„Jedna z nich počítá se zachováním Letního stadionu a jeho modernizací. Druhá varianta je z mého pohledu velmi vizionářská. Plánuje stavbu úplně nového stadionu do patra, pod kterým by měly vzniknout dokonce dvě nové ledové plochy,“ upřesnila pardubická primátorka.

„Je jasné, že architekti si mohou vymyslet prakticky cokoliv, ale my nechceme stavět vzdušné zámky. Je zřejmé, že konečný návrh musí být také ekonomický reálný,“ podotkla Štěpánka Fraňková.

„Další možností je, že Letní stadion zmizí úplně z centra města a fotbalový stánek, který by se dal použít i pro druhou ligu, vznikne přístavbou stávajícího fotbalového areálu v Ohrazenicích,“ pokračovala pardubická primátorka.

„Předpokládám, že do konce března by studie měly být hotové. Poté bychom chtěli najít firmu, která by nám spočítala, na jakou variantu bychom podle ní dokázali najít pro město případného investora, který by nám pomohl naplnit naše vize,“ nechala se slyšet Štěpánka Fraňková.

Z rozpočtu města nový stadion? To ne

Podle ní je logické, že z městského rozpočtu se nový fotbalový stadion stavět nebude. „Tolik peněz v městském rozpočtu asi těžko najdeme,“ připustila primátorka.

Pro jakou variantu byste se rozhodli? Diskutujte pod článkem!