Pardubická radnice stále čeká na vyjádření Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který dočasně pozastavil výběrové řízení na rekonstrukci Plaveckého areálu Na Olšinkách.

Popud k tomuto kroku dala podle vyjádření magistrátu jedna z firem, která o tuto zakázku usilovala. Jako diskriminační považovala hlavně kritérium, aby vítězná firma měla za poslední tři roky osm set zaměstnanců.

„Stále se domníváme, že jde o oprávněný požadavek vzhledem k složitosti a velikosti stavebních prací. Pokud ale úřad uzná, že jde o diskriminující kritérium, vypíšeme novou soutěž,“ konstatoval pardubický primátor Jaroslav Deml na tiskové konferenci po úterní Radě města Pardubic.

„V Plaveckém areálu Na Olšinkách jsme nyní prodloužili provoz o dva měsíce. Zaměstnancům v současné době běží dvouměsíční výpovědní lhůta,“ poznamenal náměstek pardubického primátora Alexandr Krejčíř.

„Na stanovisko Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže netrpělivě čekáme. Věříme, že přijde každým dnem, zadávací podmínky budou v pořádku a my budeme moci v brzké době podepsat smlouvu a rekonstrukce se konečně rozjede,“ prohlásil Krejčíř.
„Pokud by tomu tak nebylo, tak možností, jak tento problém řešit, je celá řada,“ nechal se slyšet Jaroslav Deml.
„Máme schválený Integrovaný plán rozvoje města Pardubic, který s tímto projektem počítá. Jsou zde určité limity čerpání finančních prostředků a pokud bychom do něj rekonstrukci Plaveckého areálu Na Olšinkách nemohli z časových důvodů zahrnout, museli bychom vybrat náhradní projekt,“ sdělil pardubický primátor.

„V úvahu připadá i možnost vystavět zcela nový pětadvacetimetrový bazén, který by vyrostl u univerzitních sportovišť,“ podotkl Deml.
Na včerejší tiskové konferenci se hovořilo i o pardubickém Ideonu. „K 30. březnu předložíme zprávu do zastupitelstva, kde budou různé varianty řešení, co s pardubickým Ideonem. Bude na zastupitelích, pro jakou z nich se rozhodnou,“ vyjádřil se náměstek pardubického primátora Michal Koláček.

„První možností je prodej Ideonu stávajícímu nájemníkovi, kterým je společnost Petra Vašíčka. Druhou variantou je dlouhodobá nájemní smlouva, v níž by se město zavázalo, že bude Ideonu přispívat na opravy a údržbu objektu, třetí možností je ukončení nájemní smlouvy. Obě strany v současné době preferují dohodu, ale jak to nakonec dopadne, to momentálně nedokážu odhadnout,“ dodal na závěr Michal Koláček.