Pardubický deník pro Vás přichystal rubriku Váš lékař radí. Pardubičtí doktoři v ní reagují na dotazy čtenářů a čtenářek listu. Na stránkách ji najdete vždy ve středu. Dnes odpovídá pardubický praktický lékař MUDr. VÍTĚZSLAV NOVOHRADSKÝ.

Dobrý den, již dva dny mě lehce pobolívala levá ruka pod ramenem z boční strany, nejdříve jsem si myslel, že je to z přeležení nebo z tělocviku, ale dnes v noci se bolest hodně zvýšila tak, že mě to několikrát vzbudilo a nedovolilo usnout. Ruka mi otekla z boční strany i v podpaží, když je ruka v klidu, cítím jen tlak, jako by mi ji někdo tlačil, ovšem když s ní pohnu, je to jako kdyby mi tam někdo vrazil nůž, od té doby, kdy natekla, mě také pobolívá krk. Teploty nemám. Aktivně sportuji. Předem děkuji.

„Děkuji za dotaz, ale určitě Vám neporadím k Vaší spokojenosti, protože příčin, jak přechodných (poúrazové, ponámahové), tak trvalejších a systémových, může být více. Můžete mít namožen nebo natržen svalový úpon pažního pletence nebo porušenou manžetu ramenního kloubu, můžete ale být i bacilonosičem streptokokové infekce a bolest ramene může signalizovat parainfekční zánět kloubu, byť se jedná pro toto o nespecifickou oblast. Doporučoval bych Vám konzultovat praktického lékaře nebo ortopeda k vyloučení řešitelné příčiny."