Hejtman nezvládne plnit povinnosti vyplývající z funkce městského zastupitele. „Navíc se jedná o střet zájmů,“ přidává další důvod, proč se vzdal mandátu. Neuvažuje však o tom, že by se přestěhoval do Pardubic, kde má garsoniéru. V Moravské Třebové žijí jeho blízcí a přátelé. Podle hejtmana bude záležet na konkrétním pracovním program, zda ho řidič zaveze služebním vozem domů, do Moravské Třebové.

Bývalý středoškolský učitel, absolvent filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, po jmenování do funkce ministra říkal, že se vrátí za katedru, až sekne s politikou: „Minimálně příští čtyři roky to neplatí, protože nejdříve musím udělat to, co jsem slíbil občanům,“ odpovídá Radko Martínek, který se pohybuje v české politice čtrnáct let.

Na záliby si však najde vždy čas. i když ho příliš mnoho nemá. Rád lyžuje, plave, baví ho historie a cestování. „Strašně rád vařím, bohužel jsem už dlouho nic nepřipravil. Volební kampaň byla tentokrát velmi náročná a teď to není lepší. Ale co jsem chtěl, to mám,“ říká muž, jehož obrovské pracovní nasazení je pověstné.

Běžně začíná jeho pracovní den od sedmi hodin ráno. Dříve jak v šest hodin večer pro Martínka nekončí