Univerzita Pardubice chystá na Den Země speciální program. Ve středu 19. dubna pořádá blok diskusí s experty, kteří se zabývají udržitelností. Uskuteční se od 18 hodin v prostorách Fakulty chemicko-technologické v areálu univerzitního kampusu, vstup je zdarma. Zváni jsou všichni - vysokoškoláci, středoškoláci i ostatní veřejnost.

Závody v Pardubicích.
FOTO, VIDEO: Pardubice patřily běžcům, atmosféra byla skvělá. Podívejte se

Mluvit se bude o třech tématech. Víte například, že nedaleko Pardubic jsou orchidejové louky, které se svou velikostí podobají těm ze vzdálených Karpat? Nebo že většině lidí chutná víno lépe, pokud má na vinětě informaci, že pochází z bio-produkce?

Den Země na univerzitě.Den Země na univerzitě.Zdroj: Univerzita Pardubice

S udržitelným provozem budov nebo také s Energetickým managementem českých univerzit návštěvníky seznámí Aleš Pék, vedoucí Technického odboru Univerzity Pardubice.  Tajemství přírody Pardubic a okolí, které je plné vzácných a zajímavých druhů živočichů a rostlin, odhalí i pohledem fotografa Ivan Hoza z Českého svazu ochránců přírody Pardubice. Přírodní je fajn, syntetické fuj, to je název přednášky Miloslava Pouzara z Centra materiálů a nanotechnologií Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. Vědec bude mluvit o zkresleném vnímání toxicity látek na základě jejich původu.