„U nemovitostí se navýšily pojistné částky tak, aby odpovídaly hodnotě domu po inflaci se započtením dražší práce a dražšího materiálu. Klienty jsme upozornili, že by mohli mít nemovitost podpojištěnou,“ řekl ČTK mluvčí pojišťovny Petr Milata. Podobná situace je podle něj u ceny práce a náhradních dílů u aut.

Podle předsedy představenstva Jiřího Střelického se pojišťovně v meziročním srovnání podařilo zvýšit její tržní podíl o 0,3 procentního bodu na 8,8 procenta. V neživotním pojištění dosáhla tržního podílu 9,4 procenta a v životním pojištění 7,3 procenta. Společnost je podle svého vyjádření čtvrtou největší pojišťovnou v Česku, pečuje o více než 1,5 milionu klientů.

Oprava vlakového nádraží v Pardubicích nekončí. Na řadě je odbavovací hala
Blíží se oprava odbavovací haly na hlavním nádraží. Hlavní slovo mají památkáři

Předepsané pojistné se ve srovnání s rokem 2021 zvýšilo o 5,8 procenta na 14,5 miliardy korun. V meziročním srovnání se snížil objem životního pojištění o desetinu na 4,212 miliardy korun, u neživotního pojištění vzrostl o 14 procent na 10,288 miliardy korun.

Pojišťovna loni vyřídila 271 652 pojistných událostí, o 14 procent více než o rok dřív. Průměrný evidenční počet zaměstnanců se zvýšil o 45 na 787. Po roční pauze získají akcionáři opět dividendy. „Dividenda bude vyplacena v objemu zisku roku 2022. Zisk za rok 2021 zůstane ponechán na účtu nerozděleného zisku minulých let,“ uvedla společnost.

Ve středu 13. září zahajuje ŘSD opravu křižovatky Dašická na sil. I/36 v Pardubicích.
Křižovatka Dašická se dočká nového povrchu. Systém ani přechody se nezmění

ČSOB Pojišťovna je součástí holdingu ČSOB, který patří prostřednictvím dalších subjektů společnosti KBC Group NV. V Pardubicích si chce pojišťovna vybudovat nové sídlo v areálu po bývalé továrně Prokop poblíž centra města. Dosud využívaný objekt na Masarykově náměstí v minulosti nabízela městu pro nové sídlo magistrátu, zastupitelé však jednání o koupi nakonec zastavili.