Podle Maliny podpořili zrušení buňky sami aktivní členové. Na poslední dvě schůze přišli tři a čtyři lidé, přitom organizace čítala 46 členů. Dubinskou buňku vedl bývalý starosta Dubiny Ján Kašič, který figuroval v kauze uplácení reportérů TV Prima. Zastupitelé ho poté z funkce odvolali.

Později Hospodářské noviny napsaly, že se Kasič a Vítězslav Novohradský patrně podíleli na nabírání černých členů, aby buňka měla v Pardubicích co největší hlasovací práva. Okresní výbor podrobně kauzu nevyšetřoval. Pouze upozornil na opětovné porušení stanov v podobě malé účasti na schůzích, řekl Malina.

"Buňka nebyla schopná se scházet ani v dvoupětinovém režimu. Sami členové se vyjádřili, že buňka pod vedením Jána Kasiče nefunguje," řekl Malina.

Po uplynutí odvolacích lhůt se mohou členové dubinské organizace přihlásit do jiné buňky podle trvalého bydliště. Podle Maliny pověst sociální demokracie nejenom před parlamentními volbami ohrožená není. "Ukazujeme, že nám nejde o osobní zájmy, upřednostňujeme stranickou týmovou spolupráci, jde o program strany, práci pro lidi," uvedl Malina.