Nejvíce práce měli záchranáři na Trutnovsku, kde vyjeli k 73 událostem v souvislosti s prudkou bouří, na Jičínsku (68 zásahů), Náchodsku (39), Hradecku (38 ) a Rychnovsku (13).


Kolem půl sedmé navečer vyvrátil silný vítr strom v centru Hořic na Jičínsku a spadl na kočárek. Roční dítě musel vrtulník převézt do hradecké nemocnice. Matce se nic nestalo.

Další člověk byl zraněn v dětském táboře Liščí farma u Vrchlabí. Tam prudký vítr vyvrátil desítky stromů, které spadly na stany. Poraněného odvezla záchranka do nemocnice ve Vrchlabí.

Dobrovolný hasič z České Skalice utrpěl zranění nohy při zásahu v Ratibořicích na Náchodsku.

V centru Hradce Králové, u muzea, silný vítr zlomil vzrostlou vrbu, která se zřítila na zaparkované osobní vozidlo. Nikdo nebyl zraněn.
Strom spadl na osobní vozidlo v obci Fořt na Trutnovsku. I v tomto případě se událost obešla bez zranění.
V obci Všeliby na Náchodsku se vyvrátil strom a poškodil střechu rodinného domu.
Stovky vyvrácených stromů a větví zablokovaly silnice. Mnohé potrhaly elektrické vedení. Vítr rovněž zničil střechy v Libáni na Jičínsku a v ulici Československé armády v Jičíně.

Ve Dvoře Králové nad Labem vichřice poškodila střechu místního divadla a v Hostinném prudké lijáky zaplavily několik sklepů.
Dobrovolní hasiči z Úpice zase vyjeli k několika utrženým střechám na domech na náměstí T. G. Masaryka a v Želivského ulici v Úpici. Silný vítr utrhl střechu z obytného domu na náměstí T. G. M. Hasiči zajistili provizorní opravu a dům zakryli plachtami. Bouřlivé poryvy větru poškodily část plechové střechy nad obytným domem v ulici Želivského. Tam došlo ke zničení poloviny střešní konstrukce a krovů. Majitel objektu odhadl škodu na 100 tisíc korun. Hasiči museli rozřezat plechovou střešní krytinu a prostor zakryli plachtami.


Martina Žahourková,
tisková mluvčí HZS KHK