Na stavbaře tak čekají práce jako na první polovině, a to odfrézování asfaltového krytu a následné položení nového asfaltu. Veškeré omezení má skončit 17. května, kdy bude spuštěn provoz v obou směrech.

V noci z pátku na sobotu nastala řidičům mířícím po silnici I/37 v Pardubicích změna: Stavbaři tu totiž převedli provoz z levé poloviny vozovky na již dokončenou pravou stranu. Pro řidiče tak stále platí dopravní omezení v podobě provozu v obou směrech, snížené rychlosti a částečné uzavírky na MÚK Doubravice a MÚK Rosice nad Labem.

Spojovací koridor u urgentního příjmu bude vytápěný. Stavět by se mohl začít ještě letos.
Pardubická nemocnice ještě vylepší nový pavilon. Postaví koridor za miliony

Ředitelství silnic a dálnic hodlá opravit úsek silnice I/37 v Pardubicích krátkém čase, a to ve 45 dnech. To je podle stavbařů nejkratší možná doba na rekonstrukci takovéhoto tahu. Aktuálně začali stavbaři pracovat na druhé polovině silničního tahu, kde vymění asfaltové vrstvy, část stávající dešťové kanalizace, jež je na některých místech již nefunkční, a dále nainstalují nová svodidla.

„Rekonstrukce silnice I/37 jde podle plánu, to znamená, že v tuto chvíli finišujeme asfaltové povrchy a zároveň montujeme svodidla. Vše odpovídá tomu, že na konci týdne budeme převádět dopravu na druhou polovinu a harmonogram vychází skutečně na 17. května jako úplný konec rekonstrukce,“ řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Rekonstrukci provádí za smluvní cenu 119,95 mil. Kč bez daně společnosti M-Silnice a EUROVIA CZ a.s.

Mohlo by vás zajímat: Pardubice mají nový skvost. Ocelová socha září na louce pod zámkem

Zdroj: Turistické a informační centrum Pardubice