„Přijali jsme jeho vysvětlení. A to i já osobně,“ uvedl Línek. Ten by v případě Čunkovy rezignace na post předsedy strany vedl KDU–ČSL do dubnového sjezdu. Jako prvnímu místopředsedovi lidovců mu to ukládají stranické stanovy.
„Jirka (Čunek) vysvětlil všechny problémové záležitosti. Otázka zní, zda na dávky měl nebo neměl nárok. A když se na to podíváte do hloubky, podle tehdejších zákonů měl,“ přisvědčil šéf královéhradeckých krajských lidovců a poslanec Jiří Hanuš.
Hradečtí lidovci se za Čunka postavili na rozdíl od pardubických již v pondělí. Kauzu označili za zpolitizovanou a mediálně zneužitou.
„Informace uniklé z policejního vyšetřování byly zneužity k pošpinění slušného člověka,“ komentoval aféru lidovecký kandidát na hradeckého senátora Vladimír Derner.
Línek v reakci na Čunkovu sebeobhajobu na konferenci dokonce prohlásil, že pokládá za „nepravděpodobné“, že by chtěl v dubnu kandidovat na funkci předsedy strany. Línek byl doposud jedním z horkých favoritů. „Řekl jsem už dříve, že bych lidovce vedl jen dočasně, do sjezdu,“ dodal.
Línkovi se po setrvání Čunka ve funkci uvolnily ruce pro působení v Pardubickém kraji. Jako jeho vicehejtman je po pondělním úmrtí hejtmana Michala Rabase nejvyšším představitelem kraje. Kvůli Rabasově skonu už odmítl uvažovat o vládních křeslech po Čunkovi.
Pardubičtí lidovci byli jediní ze 14 krajských organizací, kteří postoj k Čunkově aféře nevzkázali přes média, ale řešili ho s hlavním aktérem z očí do očí.