Nejvýstižnější popis poskytli sami strážníci prostřednictvím svého mluvčího Jiřího Sejkory. Pomohl si písničkou formace Kašpárek v rohlíku Čůrej sem a čůrej tam.

"S dovolením si popis následující noční události dovolíme napasovat na hit od kapely Kašpárek v rohlíku, který jej zcela perfektně vystihuje. Zejména ta pasáž, kde se zpívá „Řekni si, kam čůrat mám, já se ti tam vyčůrám. Ať jdeš s partou nebo sám, čůrej sem a čůrej tam.“

Při nehodě dodávky u Kladrub zahynul jeden mladý člověk.
Jízda party nezletilých skončila tragicky. V dodávce vyhasl jeden lidský život

I tento muž konal svou potřebu na všechny strany na třídě Míru a pokoušel se před partou kamarádů vytvořit na chodníku pěkný ornament. Zatímco strážníci se vydali muži naproti, kamera sledovala jeho další pohyb. O pár minut později došlo i na další část písně „každej se rád vyčůrá, zadara i za bůra.“ Pravda, v našem případě to bylo trochu dražší, ale o efekt překvapení nouze nebyla. Osmadvacetiletý muž se skutečně nestačil divit, když se před ním strážníci zjevili. Pod tíhou důkazů se ale k činu velmi rychle přiznal, omluvil se a dokonce projevil i hlubokou lítost."