Ve čtvrtek se do pardubických ulic vrátí Memoriál Josefa Křivky. Trasa 40. cyklistického kritéria povede tradičně centrem města. V odpoledních hodinách částečně omezí dopravu.

Od 16:30 do 22:00 hodin bude kvůli závodu zcela uzavřena třída Míru, na níž je start i cíl závodu. Částečně bude omezen provoz na náměstí Republiky, Sukově třídě a Masarykově náměstí.

Od ústí třídy Míru na náměstí Republiky a dál na Sukově třídě budou, až po Masarykovo náměstí, uzavřeny levé jízdní pruhy a veřejná doprava svedena do pravých jízdních pruhů.

Masarykovo náměstí bude v době konání závodu pro veřejnou dopravu, s výjimkou městské hromadné dopravy, uzavřeno.

Autobusy a trolejbusy budou jezdit v úseku od třídy Míru po Sukovu třídu obousměrně v levých jízdních pruzích, pravé budou zcela patřit závodníkům.

„Motoristy povede objízdná trasa obousměrně od křižovatky Masarykova náměstí se Sukovou třídou bezejmennou propojkou do ulice K Polabinám a na Palackého třídu," informovala náš Deník Nataša Hradní z tiskového úseku Magistrátu města Pardubic.

„Křivkův memoriál bohužel přináší ve městě problémy v dopravě, ale věříme, že stejně jako v minulosti motoristé budou trpěliví a pochopí a budou tolerovat dopravní omezení a uzavírky v den závodu," nechal se slyšet ředitel akce Pavel Petr.

HLAVNÍ ZÁVOD SE JEDE NA 50 OKRUHŮ

Memoriál Josefa Křivky se jede na okruhu dlouhém 1,5 kilometru. Hlavní závod bude mít 50 okruhů a jeho vítěz mimo jiné získá pohár primátora města Pardubic.

Tradice tohoto klání byla založena v roce 1974 na počest vynikajícího cyklisty Josefa Křivky, rodáka ze Spojila, který zemřel
v roce 1973 ve věku nedožitých 41 let.