Jednaosmdesátiletá řidička vozidla VW Golf jela v neděli po dálnici D35 na Pardubicku deset kilometrů v protisměru. O případu v pátek informovala pardubická policejní tisková mluvčí Dita Holečková. Žena omylem vjela na dálnici do protisměru a v jízdě pokračovala dál.

„Projíždějící řidiči volali na linku 158 a o vozidle v protisměru informovali operačního důstojníka. Ten vyslal nejbližší policejní hlídky, aby se auto pokusily zastavit a bezpečně dostat z dálnice. To se jim povedlo," popsala Dita Holečková. 

Video z riskantní jízdy

Zdroj: Policie ČR

Naštěstí byl v neděli minimální provoz, a tak mohli policisté řidičku bezpečně otočit a správným směrem ji svedli na odpočívku u Dolní Rovně. Tam řidička předložila potřebné doklady, včetně platné lékařské prohlídky. Policisté s ní také provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu. Zkouška byla negativní.

Policisté z dálničního oddělení v Městci pátrají po totožnosti neznámého řidiče osobního vozidla zn. Škoda Felicia červené či vínové barvy, který 1. dubna 2023 v 13:11 najel na dálnici D35 v 148 km v Dašicích do protisměru.
Řidič najel u Dašic na dálnici, otočil se a jel v protisměru až do Ostrova

„Jízdu na dálnici v protisměru policisté oznámí správnímu orgánu. Řidičce hrozí pět až deset tisíc korun pokuta a zákaz řízení na 6 až 12 měsíců," dodala Dita Holečková.