Aktivně se do ní zapojí i zástupci hokejového klubu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, který je partnerem této akce.
Darovat krev přijde například bývalý gólman a nyní sportovní manažer Dušan Salfický.

„Přestože v současné době netrpíme nedostatkem krve, určitě uvítáme, když se naše řady rozšíří o další dárce. Vítáni budou zejména mladí lidé, u nichž je největší perspektiva do budoucna. Ale přijmeme samozřejmě každého zájemce," řekla Deníku Helena Geierová, primářka transfuzního oddělení Pardubické krajské nemocnice.

Odměna nováčkům

Hokejový klub HC ČSOB Pojišťovna tuto akci podporuje již třetím rokem.
Noví dárci získají odměnu v podobě vstupenek na extraligový zápas. Tentokrát klub každému věnuje dva lístky k sezení na duel proti mistrovskému Zlínu, který se hraje ve středu večer od 18 hodin v pardubické ČEZ Areně.

„Darování krve je záslužnou činností. Velmi si těchto lidí vážíme a chceme jim touto formou poděkovat za jejich rozhodnutí. Věřím, že se k poděkování přidají i naši hráči přímo na ledě a že všem prvodárcům připraví příjemný zážitek svým výkonem na ledě," pronesl generální manažer klubu Ondřej Šebek.

Pardubický klub již tradičně nezůstane jen u věcné podpory. Stejně jako v minulých dvou letech se do odběrů aktivně zapojí i zástupci managementu v čele právě s Ondřejem Šebkem. „Z našeho klubu se této akce zúčastní více lidí než v předešlých letech." zmínil Ondřej Šebek.

Kdo může darovat?

Dárcem krve se může stát každý zdravý člověk ve věku mezi 18 až 65 lety. Pro první odběr se doporučuje věk do 60 let.
Potřebná tělesná hmotnost je nad 50 kilogramů. K odběru krve je nutné si přinést průkaz totožnosti. Všechna potřebná vyšetření budou provedena zdarma bezprostředně před odběrem.

„Není vhodné 24 hodin před odběrem krve pít alkohol a jíst tučná jídla, stejně tak není vhodná ani nadměrná fyzická námaha, například při sportu. Na druhou stranu se nedoporučuje dostavit se na vlastní odběr nalačno. Dárce by si měl ráno před odběrem dát lehkou netučnou snídani a zejména vypít dostatek tekutin." informoval náš Deník mluvčí pardubické nemocnice Dušan Korel.