Čtyřiatřicet dětí ze znevýhodněného sociokulturního prostředí dostalo dárek v hodnotě do tisíce korun, který si samy vybraly.

„Zájem byl o encyklopedii, kopací míč, hokejku, koloběžku, počítačové hry, CD a MP3 přehrávač, nákladní auto, panenku a mnoho dalších věcí,“ informovala náš Deník radní Pardubického kraje Jana Smetanová, která je také předsedkyní správní rady nadačního fondu Romane Čhave.
„Jsem moc ráda, že můžeme těmto dětem udělat radost a ocenit jejich úspěchy ve vzdělávání, protože to už na startu života nemají jednoduché,“ řekla krajská radní pro rozvoj lidských zdrojů, celoživotní vzdělávání a zaměstnanost.

„I když žijí ve složitých rodinných podmínkách, dosahují velmi dobrých školních výsledků a nemají problémy s chováním,“ sdělila Jana Smetanová. „Všichni máme společný cíl – nejen tyto děti potěšit a ocenit jejich školní práci, ale také motivovat další, aby se v učení i chování chtěly zlepšit,“ dodala krajská radní.

„Nominace na toto ocenění určují paní učitelky a páni učitelé, kteří své žáky nejlépe znají. Správní rada nadačního fondu pak vybírá děti, které ocenění skutečně dostanou,“ uzavřela Jana Smetanová.

Nadační fond Romane Čhave založil Jaromír Stibic. Více o životě tohoto člověka, mimo jiné i držiteli Medaile města Pardubic, najdete ZDE