Dálnice D35 žene do Dašic kamionovou dopravu i developery. Firmám napojení na dálnice vyhovuje. Klíčový koridor směrem na východ od Prahy firmě zajistí lepší dostupnost.

Plánované otevření skladu je na konci roku 2023.
Firmy na Pardubicko láká napojení na dálnice. U Dašic vyroste průmyslová hala

„Pardubice a celý Pardubický kraj je pro nás a naše klienty klíčová lokalita. Znalost lokálního prostředí a pevná zaměstnanecká platforma nám s rozšířením skladů dovolí poskytnout tuzemským i zahraničním zákazníkům nové kapacity s nejvyšší úrovní zabezpečení. Mezi doplňkové služby bude patřit kompletace sestav, kontrola kvality při příjmu zboží, třídění, nebo just-in-time dodání,“ uvedl Petr Škoda, generální ředitel společnosti JUSDA Europe.

Zdroj: Michal Žampach

Sklad bude fungovat v režimu 24/7. Společnost už dříve uvedla, že by tu mělo vzniknout několik desítek nových pracovních míst. Společnost bude hledat skladníky, řidiče vysokozdvižných vozíků, operátory i kontrolory.

„Díky otevření skladu v Dašicích navyšujeme personální základnu. Celkově to znamená obsazení několik desítek nových pracovních míst, převážně na pozicích skladník, manipulant nebo obsluha ysokozdvižného vozíku. Hledáme i vedoucí směny a další specialisty do logistiky,“ vyjmenovala Jitka Kratochvílová, HR ředitelka společnosti JUSDA Europe.

Oprava 51 bytů a společných prostor domů ulici Husova v Pardubicích prováděla firma Timra.
Veřejné zakázky a neveřejné informace. Městské soutěže měly předem daného vítěze

Moderní skladiště využívá nové technologie. Vozíky tu tak jsou naváděné pomocí indukčního vedení. Kromě standardních prvků je vybavena moderním monitorováním prostředí, včetně monitorů teploty, vlhkosti a prachu. Nová budova je napojena na stávající infrastrukturu s vnitřní komunikací pro kamiony. Firma zmiňuje i důraz na nízké energetické nároky s ohledem na životní prostředí. Objekt tak má například inteligentní LED osvětlen nebo vsakovací pole pro dešťovou vodu. Vzduchotechnika skladu je pak využívá odpadní teplo odcházejícího vzduchu pro vytápění. Její střecha v budoucnu umožní instalaci solárních panelů.

Zdroj: Michal Žampach

Stavbu velkokapacitního skladu realizovala v čase kratším než jeden rok pardubická stavební firma Marhold, člen skupiny Enteria.

Ze slavnostního zahájení rekonstrukce letního stadionu v Pardubicích.
V Pardubicích nás nikdo nechtěl, odmítá vazbu na korupční kauzu šéf Porr

„S výstavbou velkoskladů máme bohatou zkušenost, byť to není zdaleka naše hlavní činnost. V minulosti jsme realizovali například výrobní haly pro firmy Kiekert, Apaq i dvě mrazírenské haly přímo pro MD logistika, ale tento projekt patří v historii naší společnosti k nejvýznamnějším z hlediska objemu,“ řekl Lukáš Skokan, předseda představenstva společnosti MARHOLD a dodává: „Výjimečná není pouze svojí plochou, ale také rychlostí realizace stavby, která se dostala pod jeden rok. Geologické podmínky si vyžádaly založení stavby na 193 základových pilotech z téměř tisíce metrů krychlových betonu.“