Na 2. ročníku benefičního hokejového turnaje se sešly v neděli odpoledne v pardubické enteria areně známé tváře z řad herců, zpěváků a sportovců z týmu HC Olymp Praha. Utkali se s týmem záchranářů Pardubického kraje a společně podpořili sbírku na nový školní autobus pro žáky školy Svítání. Show komentoval herec Martin Dejdar a trenér HC Olympu Praha herec Pavel Nový.

„Jsme moc rádi, že jsme mohli přijet do Pardubic, podpořit školu Svítání a přispět tím na dobrou a potřebnou věc,“ prohlásil Martin Dejdar, jehož tým uzavřel utkání s konečným vítězným výsledkem 10:9. Po první třetině, na jejímž konci vedl tým HC Olymp 5:0, došlo k obratu a až do konce zápasu se utkání odehrávalo ve svižném tempu, nepostrádalo napětí a humor a také přineslo řadu hezkých hokejových momentů.

Do Turecka zasaženého zemětřesením vyslalo HZS Pardubického kraje svého kynologa Davida Hynka a jeho psího svěřence Darrena.
Do Turecka zasaženého zemětřesením míří na pomoc i psí záchranář z Pardubicka

Program osvěžila exhibice krasobruslařek družstva Olympia Praha, které jsou několikanásobnými mistryněmi České republiky v synchronizovaném krasobruslení. Nechyběly ani soutěže pro diváky, autogramiáda a kaskadérské vystoupení.

Výtěžek ze vstupného se vyšplhal na 52 tisíc korun, částku 12 790 Kč daroval tým HC Olymp Praha a 50 tisíc korun Nadace Lenky a Romana Šmidberských. Všechny peníze poputují na nákup nového svozového autobusu pro žáky školy Svítání, která pečuje o hendikepované děti z celého Pardubického kraje.