Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dejte si pozor, abyste poslali přihlášku na vysokou včas

Pardubice - Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice přijímá přihlášky jen do konce února.

27.2.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Máte doma budoucího vysokoškoláka? A už má jasno, kam si podat přihlášku? Dejte si hlavně pozor na to, abyste nezmeškali termíny jejich podání. Například Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice přijímá přihlášky do bakalářského studia již jen do konce února. Na další fakulty je možné se hlásit ještě v březnu či dokonce v květnu.

Na Fakultu zdravotnických studií se tradičně hlásí velké množství zájemců.

Budoucí sestry nebo záchranáři

„Fakulta přijme do svých bakalářských studijních oborů 270 uchazečů, kteří se budou připravovat na profesi všeobecné sestry, porodní asistentky, zdravotnického záchranáře či radiologického asistenta, případně zdravotně-sociálního pracovníka," informovala mluvčí Univerzity Pardubice Valerie Wágnerová.

Jelikož je zájemců více než, kolik jich může být přijato, musí projít přijímacími zkouškami a testováním.

„Vloni byl takto přijat každý třetí uchazeč o studium na fakultě, ale například na obor Zdravotnický záchranář se dostal až každý devátý zájemce, na všeobecnou sestru každý pátý či na porodní asistentku každý čtvrtý uchazeč," dodala mluvčí univerzity.
Pokud se chystáte studovat na pardubické univerzitě, vybírat můžete z široké škály studijních oborů v bakalářském, magisterském a doktorském stupni studia.

Přes tři tisíce uchazečů o studium

„Naše univerzita nabízí celkem 65 studijních programů s téměř 130 obory. Do 51 oborů bakalářského studia ve 26 studijních programech budou fakulty univerzity přijímat přes tři tisíce uchazečů-středoškoláků," uvedla Valerie Wágnerová.
Studenti by si měli také určit, podle čeho se budou při výběru své budoucí školy a oboru řídit. Někdy hraje roli i vzdálenost od bydliště.

„Při výběru vysoké školy jsem se řídila hlavně tím, aby ta škola byla daleko od mého bydliště, proto jsem se třeba na pardubickou univerzitu nehlásila. Chtěla bych totiž bydlet na koleji či na bytě a osamostatnit se. Pak jsem se rozhodovala také podle toho, zda daná vysoká škola bere uchazeče bez přijímaček na základě průměru známek na vysvědčení či díky státní maturitě z matematiky," prozradila studentka Pavla Absolonová z Přelouče.

Fakulta zdravotnických studií – do 28. února (přijímací zkouška)
Dopravní fakulta Jana Pernera – do 15. března (bez přijímací) zkoušky
Fakulta ekonomicko-správní – do 15. března (bez přijímací zkoušky)
Fakulta filozofická – do 31. března (přijímací zkouška)
Fakulta chemicko-technologická – do 31. března (bez přijímací zkoušky)
Fakulta elektrotechniky a informatiky – do 31. března (bez přijímací zkoušky)
Fakulta restaurování – do 15. května (přijímací zkouška)

Autor: Redakce

27.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení