"Areál továrny jsme koupili a nyní jsme ve fázi přípravy projektu jeho přestavby. Některé objekty bychom zanechali, ale většinu nahradí nová výstavba. Areál chceme po přestavbě pronajímat. Chtěli bychom zhruba za rok požádat o územní povolení ke stavbě," řekl listu projektový manažer firmy Radan Kamenický.

"Už jsem první studie viděl. Společnost chce v Prokopce stavět komplex výškových budov s byty a kancelářemi. Neměla by chybět ani pasáž s obchody a parková úprava průchodu z Palackého ulice na sídliště Závodu Míru. Studie vypadala velmi zajímavě," uvedl primátor Pardubic Jaroslav Deml.

"Projekt jsem viděl a zdál se mi dobrý. Na Palackého ulici by měla být administrativní budova a ze strany od sídliště Závodu Míru zase bytové domy. Firma by ráda využila tamní vodojem a jednu halu," řekl pardubický architekt Milan Košař. Czech Property Investment se bude muset držet územního plánu města. Jiné podmínky jí radnice klást nebude.

Areál továrny Prokop už jednu šanci na přeměnu měl. Když společnost Afi Europe zveřejnila svůj záměr stavět v Pardubicích obří obchodně - zábavní centrum Palác Pardubice, vypadalo to, že by se mohlo stavět právě v Prokopce. Z plánu nakonec sešlo. "Bylo by to o něco lepší řešení, než zlikvidovat Masarykovo náměstí, ale velký rozdíl by to nebyl. Taková stavba patří na kraj města. Tenkrát se Izraelci nedomluvili na ceně pozemků. Město nabídlo na náměstí lepší podmínky," řekl pardubický architekt Aleš Klose.

Strojírenský podnik pardubického továrníka Josefa Prokopa vyráběl od roku 1870 stroje pro mlýny a potravinářskou výrobu. Jeho původní továrna v Palackého ulici vedoucí ze středu Pardubic k železničnímu nádraží fungovala 130 let. Výroba v ní byla ukončena v roce 2000. Od té doby je areál prázdný a rychle chátrá.