Středeční a čtvrteční program
Středa 21. května, 15 – 21 hodin
Restaurace Mundo, Zámecká ulice
Latinsko-americký den
Dětský workshop „Mexická piñata". Ukázky příprav tradičních mexických pokrmů, prezentace latinsko–amerických zemí a taneční workshopy v rytmu salsy, bachaty a kolumbijských tanců. Vystoupení kapely Mundo Sessions.

Čtvrtek 22. května
Alliance Francaise de Pardubice, Pernštýnské náměstí 54, od 8 a od 10 hodin dvě ukázkové lekce francouzštiny pro školy, od 17 hodin pro dospělé. Od 16 hodin ochutnávka francouzských palačinek.
Univerzita Pardubice, Studentská 84, budova EA, 10025.
Promítání francouzského filmu Tomboy v originálním znění s českými titulky, Chillis Café, třída Míru 65.
Setkání s francouzskými lektory.

Chcete blíže poznat, jak žijí cizinci v Pardubickém kraji? Tak si nenechte ujít některou z mnoha zajímavých akcí letošního Multikulturního týdne.
„Jeho cílem je prezentace kultur z různých koutů světa. Zájemci se mohou těšit na workshopy, jarmark, sport, hudbu či tanec. Na své si přijdou i gastronomičtí labužníci," uvádí za spolupořadatele akce Lenka Minařiková z Europe Direct Pardubice.

„Letošní novinkou je například dnešní Latinsko-americký den či výstava fotografií s indickou tematikou," doplňuje Ivona Baklíková z Centra na podporu integrace cizinců v Pardubickém kraji.

Mayská kultura

Dnes mohou zájemci nahlédnout do latinsko-americké kultury. Program zaujme jak dospělé, tak děti. Ty se budou moci od 15 hodin zúčastnit v restauraci Mundo workshopu s názvem Mexická piñata, která je spojena s démony mayské kultury.

V Latinsko-americkém dni poznáte také přípravu tradičních pokrmů, jako je guacamole, uvidíte prezentaci zemí, jako je třeba Kolumbie, Peru, Panama či Španělsko, a budete se moci rozhýbat v rytmu salsy, bachaty a kolumbijských tanců. Celé středeční dění vyvrcholí koncertem kapely Mundo Sessions.

Zítřek se zahalí do francouzského hávu. Alliance Francaise de Pardubice  nabídne ve svých prostorách dvě ukázkové lekce francouzštiny pro školy, které se budou konat od 8 a 10 hodin. Dospělá veřejnost si krásu francouzského jazyka může vyzkoušet od 17 hodin. O hodinu dříve přijde na řadu kulinářské umění, a to v podobě ochutnávky francouzských palačinek.

S lektory u vína

Na univerzitě dojde na promítání francouzského filmu Tomboy v originálním znění s českými titulky.
Kdo by se chtěl setkat nejen s francouzskými lektory a posedět s nimi u šálku dobré kávy nebo sklenky vína, může navštívit Chillis Café. (har)