Protest proti vznikající hlasovací koalici ANO + KSČM +SPD a zvolení komunistického poslance Zdeňka Ondráčka do čela komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) se chystá v jedenácti městech České republiky. Od 18:00 hodin se do něj zapojí také Pardubice. Protestní shromáždění je svoláno na pondělní osmnáctou hodinu na náměstí Republiky před Východočeské divadlo. 

Pro prolink na FB událost svolavatelů klikněte na obrázek.

close Proti komunistické mlátičce v čele GIBS budou demonstrovat také v Pardubicích. info Zdroj: FB/NE Ondráčkovi do čela komise pro GIBS - Pardubice zoom_in


"Symbolem shromáždění bude Pozvednutí srolovaného petičního archu nebo listu papíru jako symbolického bílého obušku. Cituji organizátory Pražské akce: Chceme tak ukázat posun, jakého česká společnost dosáhla: že 29 let po listopadu 1989 žijeme – a hlavně chceme nadále žít – v politickém systému, který nelegitimizuje usměrňování společnosti obušky a represí, ale naopak lidem umožňuje podepsat se pod své demokratické přesvědčení a ovlivňovat veřejné dění bez použití násilí, silou svého názoru," říká na Facebooku svolavatelka akce Ivana Böhmová.

"Všechny účastníky prosíme, aby se zdrželi urážek či výzev k násilí během akce i před ní, například v diskusi zde v události i jinde na internetu. Nechceme vést debatu na úrovni těch, proti kterým protestujeme, a distancujeme se tudíž od jakýchkoli projevů nesnášenlivosti či agrese. Děkujeme," vzkazuje Böhmová.

Druhá demonstrace plánovaná v Pardubicích na 17. hodin na Pernštýnské náměstí byla odvolána s tím, že organizátoři podporují protest před divadlem od 18:00 hodin a připojí se k němu. Akce před divadlem je také hlášena jako oficiální akce a petiční místo, kde bude možno podepsat petici proti Zdeňku Ondráčkovi v čele GIBS.