Nejbolavějším místem lázeňského městečka je doprava. A právě s touto kauzou přijel včera odpoledne do Lázní Bohdanče Pardubický deník.

Starostka Bohdanče slíbila nápravu

Mezi jednotlivými kulturními vystoupeními dětských tanečníků došlo i na rozhovory s lidmi, kteří k přehuštěné dopravě ve městě mají co říci. „Jsem si vědoma toho, že právě doprava je v našem městě tím nejpalčivějším problémem. Nyní děláme vše pro to, aby to bylo brzy vyřešeno ke spokojenosti všech občanů. Vedu jednání na patřičných místech a skutečně se rýsuje naděje, že by zde měl být obchvat,“ řekla za bouřlivého potlesku přihlížejících starostka Lázní Bohdanče Iveta Šimková.

Ke slovu se poté dostal i šéf proslulé městské policie, kterou, jak uvedl moderátor celé akce, zná každý široko daleko. „Snažíme se naši práci dělat poctivě a věříme, že to vede k úspěchům. Samozřejmě, že s tak hustou dopravou řešíme hlavně přestupky na silnici,“ řekl na mikrofon vrchní bohdanečský strážník Pavel Řehoř. Kromě „banálních“ silničních přestupků však místní strážníci řeší i daleko závažnější věci. „Před necelými čtrnácti dny se nám po akčním zásahu podařilo napomoci k zadržení gangu, který krade auta,“ dodal Řehoř. Právě on a jeho lidé pak s pomocí figurantů předvedli, jak takový zásah vypadá. Nechyběly rozsvícené majáky policejního vozu, kvílení brzd, střelba, útěk pachatele a jeho následné zadržení psem. I tato ukázka sklidila od přihlížejících lidí velký aplaus.

Při včerejším Dnu s Deníkem však k vidění nebyly jen akční scény. Lidé zde mohli také soutěžit o nejrůznější ceny. Tou nejlákavější byl určitě terénní Hyundai Santa Fe.

Na místě pak nechyběl ani stánek Pardubického deníku, kde bylo možné koupit či předplatit si vydání našich novin.

Strážníci i tanečníci

Několik desítek lidí obdivovalo hned na úvod skupinu akrobatického rokenrolu TK Tornádo.

Vrcholem Dne s Deníkem pak zřejmě pro návštěvníky byla scéna jako vystřižená z amerického akčního filmu. Bohdanečští strážníci zde totiž předvedli simulovaný zásah proti nebezpečnému pachateli. „Před čtrnácti dny jsme shodou okolností téměř totožnou akci absolvovali. Tentokrát se však jednalo o opravdový zásah,“ přiblížil tehdejší událost šéf bohdanečských strážníků Pavel Řehoř. I on, stejně jako starostka Iveta Šimková, se poté rozpovídal o neutěšené dopravní situaci, která v městě panuje, a která vadí většině obyvatel. Návštěvníci pak měli možnost zúčastnit se soutěží, zakopat si na bránu či pokusit se projít ve „skákacích“ botách.