VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Převod silnice I/36 na kraj by měl kamiony z Bohdanče vyhnat, shodli se lídři

Lázně Bohdaneč - Deník dnes představil lídry regionálních stranických kandidátek v Pardubickém kraji. Debatovalo se v Lázních Bohdaneč, které názorně ilustrují největší bolest kraje: neexistující obchvaty měst a obcí.

25.9.2017
SDÍLEJ:

Předvolební debata Deníku v Pardubickém kraji. Volební lídři odpovídají na naše otázky v Lázních Bohdaneč.Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

Hned zkraje odpoledního setkání se ukázalo, že u řady ožehavých témat se nepodaří najít shodu. Například poslanec za KSČM Václav Snopek by legalizoval pěstování marihuany pro osobní potřebu.  Simeon Karamazov za ODS by cyklistům povolil alkohol.

Nejvíce se ale hovořilo o dopravě. Právě v ní se našlo jedno z témat, na kterém se lídři shodli: Převod silnice I/36 na kraj by měl kamiony z Bohdanče vyhnat. Více najdete v naší on-line reportáži, kterou jsme pro vás psali přímo z místa politické debaty.

Online reportáž

S lídry za voliči z Lázní Bohdaneč

17:34

Debata Deníku v Lázních Bohdaneč právě končí. Děkujeme za pozornost.

17:25

Znovu Vladimír Nevole: Bude v tom klíčovém hlasování hlasovat an block jako strana, nebo každý sám za sebe?
Chvojka: Každý zodpovědný politik si uvědomuje jak to lidem tady vadí. Málokdo by si lajznul jít proti zájmu Lázní Bohdaneč. Nevidím důvod do toho házet vidle a očekávám plnou podporu. Z těch 45 krajských zastupitelů budou všichni pro.
Skalický: Tlačit můžete ještě přes poslance, nejen přes ministra. Trvejte na tom dodržení slibů a využívejte své poslance.
Snopek: Já bych rád, aby ty kamiony vypadly a já mohl jet v mezích zákona rychleji. Já mám jasno, je to dlouhodobý problém a pakliže nebude převod silnice narážet na legislativní překázy a bude to po právní stránce čisté, jsem pro.
Chvojka: Já jsem z Chrudimi a pamatujete si domu před pěti lety, kdy se tlačilo všemi silami za Chrudim a obchvat. V případě Lázní Bohdaneč si myslím, že jsme všichni podobně za jedno. Je to i v našem zájmu, nepřijeli jsme sem plácat prázdnou slámu.
Výborný: Přál bych si, aby to bylo co nejdříve, v tom panuje shoda. Padlo tady upozornění na mostek v Semtíně v havarijním stavu. Tak ať se hned změří statika a jedná se hned. Ne, za rok.

17:24

Dotaz z publika: Existuje něco, čím můžeme převod silnice na kraj urychlit?
Kolovratník: Orodovat na kraji a po volbách rovnou za ministrem dopravy.
Karamazov: Jsem technik, podporuji systémová řešení. Zjistil bych, jak to Hradec udělal a zjistil bych to taky. (z publika) - byl tam havarijní stav sjezdu a mostku.

17:21

Vladimí Nevole, zastupitel LB: Chtěli byste bydlet v lázeňském pavilonu, s tímto provozem? Jedním slovem mi stačí.
Chvojka: Ano
Výborný - nedovedl odpovědět a zavedl rozpravu na své dětství. Nakonec by řekl Ano.
Snopek - ukázalo se i Václav Snopek bydlí u železnice. Kdybych nechal doma mobil, tak Ano.
Skalický - Ne
Kolovratník - Ne
Karamazov - Já bych to zkusil

Celá on-line reportáž ZDE

Právě přes lázeňské městečko u Pardubic si řidiči včetně kamionů zkracují cestu na dálnici D11. Denně tudy projede přes 12 tisíc aut, včetně dvou tisíc kamionů a nákladních aut.

O této záležitosti, stejně jako o dalších problémech Pardubického kraje debatovali lídři stran, které podle exkluzivního průzkumu agentury Sanep pro Deník mají v našem kraji největší šanci dostat se do parlamentu. Výstavba přeložky, která by dopravu svedla mimo zástavbu, je přitom v nedohlednu. Stejný problém trápí řadu dalších měst v Pardubickém kraji.

Setkání se účastnili i starostové a místostarostové z okolních obcí a zástupci veřejnosti. Debatu moderovali redaktoři Pardubického deníku. Z akce „S lídry za voliči“ zveřejníme obsáhlou reportáž ve středečním tištěném Deníku.Pozvané lídry jsme ještě před dnešní akcí S lídry za voliči požádali, aby odpověděli na stejné otázky, na jaké v průzkumu Sanep odpovídal vybraný vzorek obyvatel Pardubického kraje.

Budou jejich názory shodné s názorem veřejnosti?

Do redakce Pardubického deníku se nám vrátily vyplněné tabulky od poloviny lídrů, ostatní se k nim nedostali včas a lídrovi ODS Simeonu Karamazovi se „schovala“ v nevyžádané poště. Zapojil se Jan Chvojka z ČSSD, Marek Výborný z KDU-ČSL a Jiří Skalický z TOP 09. Zde jsou jejich odpovědi. Na rozdíl od veřejnosti, která mohla vybírat jen z možností ano, spíše ano, ne, spíše ne a nevím, měli politici příležitost svou odpověď krátce zdůvodnit.

Znepokojují Vás uvedené oblasti v Pardubickém kraji?
DOPRAVA
Jan Chvojka
ANO - Chybí dálnice D35 a obchvaty měst, výstavba je dlouhá, uvítal bych větší důraz na bezpečnost silničního provozu.

Jiří Skalický
ANO - Chybějící D35, obchvaty města (Lázně Bohdaneč, Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, dokončení Chrudimi, SV a JV obchvat Pardubic) a dálniční přivaděče, kvalita vozovek II. a III. třídy, omezení těžké nákladní dopravy na silnici I/36.

Marek Výborný
ANO - Pomalá výstavba D35, obchvaty měst, dopravní obslužnost východní poloviny Pardubického kraje. Nízké rozpočtové prostředky pro PKj na údržbu siln II. a III. tř.

KORUPCE
Jan Chvojka
SPÍŠE NE

Jiří Skalický
SPÍŠE ANO – V našem kraji zatím nebyly tak velké kauzy jako Severočeská zdravotní, jižní Čechy, Vysočina, Plzeňský kraj…

Marek Výborný
SPÍŠE NE - Osobně jsem se s ní nesetkal, což neznamená, že žiji v iluzi, že neexistuje. Její potírání je dlouhodobým úkolem. Krást se nesmí!

CENA VODNÉHO A STOČNÉHO
Jan Chvojka
ANO – 84 korun se mi zdá už docela dost.

Jiří Skalický
SPÍŠE ANO – Vodovodní síť je v majetku měst a obcí (VAK), obce dokážou cenu regulovat, nejsou tak vysoké ceny jako u soukromých společností.

Marek Výborný
SPÍŠE NE – S ohledem na fakt, že je obchod s vodou převážně v rukou privátních subjektů, je to těžko ovlivnitelné. Ceny v kraji se zásadním způsobem nevymykají celostátnímu průměru.

BYDLENÍ – vysoké ceny nájmů
Jan Chvojka
ANO – Nájmy v malých bytech jsou neúměrně vysoké v poměru k větším bytům, problém pro mladé.

Jiří Skalický
ANO – Zejména nájmy v krajském městě.

Marek Výborný
SPÍŠE ANO - To je otázka nabídky a poptávky. Opakovaně chce ale KDU-ČSL podpořit rozumný návrh zákona o sociálním bydlení, podpořit obce (RUD), aby nabízely startovací byty pro mladé rodiny atd.

ZDRAVOTNICTVÍ – nedostatek praktických a odborných lékařů v menších městech
Jan Chvojka
SPÍŠE ANO – Stát musí více pobízet praktické lékaře k otevírání ordinací i v malých městech a obcích .

Jiří Skalický
ANO – Kombinace několika faktorů – příjem, pracovní prostředí, struktura a charakter malého města, generační výměna.

Marek Výborný
ANO – Vedle dopravy jeden ze zásadních problémů kraje. Podpoříme vznik motivačních programů pro lékaře, kteří budou provozovat praxi na malých městech. Podpoříme posílení rozpočtu lékařských fakult, aby mohly přijímat více studentů atd.

KRIMINALITA
Jan Chvojka
SPÍŠE NE – Nějaká bude vždy, jsem rád, že v Pardubickém kraji dlouhodobě klesá.

Jiří Skalický
SPÍŠE ANO – Nepatříme ke krajům s nejvyšší kriminalitou.

Marek Výborný
SPÍŠE NE – Pardubický kraj patří ke krajům s nejnižší mírou kriminality a současně ke krajům s nejvyšší mírou objasněnosti trestných činů (cca 62% v roce 2016).

EKONOMICKÝ ROZVOJ KRAJE
Jan Chvojka
SPÍŠE NE – Kraj prosperuje dobře, ale vždycky může být lépe.

Jiří Skalický
SPÍŠE NE – Výjimkou jsou nižší průměrné platy.

Marek Výborný
SPÍŠE ANO – Zvláště v souvislosti s nedostatkem pracovní síly, což je dnes nejpalčivější problém na straně zaměstnavatelů. Současně zjednodušovat legislativu v podnikatelském prostředí (ZZVZ apod.), podpora investic do moderních technologií, vědy a výzkumu v regionech. Podstatným limitem je nedobudovaná páteřní D35.

ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ
Jan Chvojka
SPÍŠE ANO

Jiří Skalický
SPÍŠE ANO – Historické ekologické zátěže (bývalé VCHZ), staré provozy (továrny) v chemickém a strojírenském průmyslu, kvalita půdy a zadržování vody v krajině.

Marek Výborný
SPÍŠE NE – Vždy je co zlepšovat (Pardubická aglomerace, doprava atd.), ale Pardubický kraj patří mezi nejpříznivější místa k životu.

Autor: Redakce

25.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Zdravotnictví - Zdravotnictví Ostatní odborní pracovníci ve 18 500 Kč

Ostatní odborní pracovníci v oblasti sociální práce Odborný pracovník v oblasti sociální práce. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18500 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Charakter vykonávané činnosti:, - pracovní doba zpravidla od 8:30 do 17:00 hodin,, - sociální práce s dětmi a mladými lidmi ve věku 6 – 26 let, kteří jsou ohroženi nepříznivými sociálními vlivy nebo se ocitli v obtížné životní situaci,, - práce s klienty založená na budování důvěrného vztahu a na posilování silných stránek klienta,, - administrativa služby – zaznamenávání do osobních složek, vedení statistiky,, - spolupráce na zvyšování kvality služby,, - spolupráce s institucemi v rámci návazné sociální sítě., , Nabízíme:, - hlavní pracovní poměr na dobu určitou do 31. 12. 2018 s předpokladem prodloužení,, - nástup možný v průběhu dubna 2018,, - nástupní mzda 22 000,-/18 500,- Kč měsíčně s předpokladem navýšení po zapracování,, - práci v mladém, dobře fungujícím a profesionálním týmu,, - možnost odborného růstu a bezplatného vzdělávání,, - 5 týdnů dovolené, sick days, pravidelné osobní ohodnocení, firemní akce, další benefity,, - zázemí zavedené a velké neziskové organizace,, - prostor pro vlastní tvořivost a seberealizaci., , Požadujeme splnění kvalifikačních předpokladů dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách., , Profesní životopis se zaměřením na odborné znalosti a dovednosti zasílejte e-mailem na: sarka.mrazkova@skp-centrum.cz.. Pracoviště: Skp-centrum, o.p.s., Jungmannova, č.p. 2550, 530 02 Pardubice 2. Informace: Šárka Mrázková, +420 774 658 593.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 23 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník, řidič VZV (M/Ž). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Místo výkonu práce Pardubice. , Co bude Vaší prací?, Příjem zboží., Zaskladňování a vyskladňování materiálu., Řízení a obsluha vysokozdvižného vozíku., Práce se scannerem., Provádění inventur., , Co byste měli nabídnout VY?, Schopnost pracovat se scannerem., Ochotu pracovat v třísměnném provozu - 8h směny., Zodpovědnost, spolehlivost, týmové chování., A pokud navíc máte zkušenosti ze skladu a umíte obsluhovat VZV, máte výhodu!, , Co u nás získáte?, Dotované stravenky., 3000,- ročně na benefity., 5 týdnů dovolené., Mobilní tarify za velmi výhodné ceny pro Vás i Vaše blízké (Třeba neomezené volání a 10GB dat za skvělou cenu)., Podporu fit Života - Foxconn Fitness (vstup za 30Kč na lekce i do fitka), Multisport program (příspěvek na fitko, plavání nebo třeba saunu...)., Další vzdělávání., Slevy u obchodníků., Min. 6.000,- ročně v průměru příspěvek na penzijní připojištění., Prémii za doporučení nového zaměstnance 10 tisíc., , A kdo jsme my?, Jusda Europe poskytuje skladové a logistické služby. Je schopna zajistit pro zákazníky kompletní rešení na míru. Logistické centrum se nachází v Černé za Bory u Pardubic, skladovací prostory v Pardubicích-Drozdicích a v Kutné Hoře., , Chcete vědět víc? Kontaktujte naší personalistku!, , Jitka Chudobová, Zelená linka: 800 29 29 29, mobil: +420 734 644 431, e-mail: prace@jusda.cz. Pracoviště: Jusda europe s.r.o. - provozovna holandská, Holandská, č.p. 36, 530 02 Pardubice 2. Informace: Jitka Chudobová, +420 466 056 543.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 19 880 Kč

Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti pobytové péče Pracovník/pracovnice v sociálních službách. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 19880 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce Pardubice, Platové zařazení:, platová třída 5, nástupní plat 19.880,- Kč + zvláštní příplatky (odměňování podle zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů a nařízení vlády č. 341/2017 Sb. o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě), Požadavky:, min. základní vzdělání, zdravotní způsobilost, bezúhonnost, Charakteristika vykonávané činnosti:, poskytování komplexní přímé obslužné péče, pomoc při naplňování osobních cílů uživatelů, sledování potřeb uživatelů a vedení individuálních záznamů o průběhu sociální služby., Nabízíme příspěvek na stravování a 5 týdnů dovolené., Nástup možný dle dohody., První kontakt telefonicky 6.30 - 15.00 nebo emailem.. Pracoviště: Sociální služby města pardubic - domov pro seniory dubina, Blahoutova, č.p. 646, 530 12 Pardubice 12. Informace: Lenka Solařová, +420 725 058 473.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 23 000 Kč

Číšníci a servírky Číšník/servírka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce Pardubice, - práce v centrum Pardubic, - dobrý kolektiv, - režim směn: krátký/dlouhý týden, - nabízíme parkování v centru, První kontakt telefonicky, emailem nebo osobně - restaurace Pasáž Velvet v době 8.00 - 14.00. Pracoviště: Mabo pardubice s.r.o., třída Míru, č.p. 109, 530 02 Pardubice 2. Informace: Jan Mareš, +420 608 361 707.


Ilustrační foto

Vyšlo to až na potřetí. Živanice jdou do akce

Děti vítaly jaro.
3

OBRAZEM: Děti vítaly jaro

Nejvíc zbytečných dětských obětí je při dopravních nehodách

Pardubický kraj - Nikoliv rakovina, leukémie nebo virová onemocnění. Nejvíc tragédií větších dětí se v kraji stává na silnicích. Nad smrtelnými nemocemi ale „vedou“ i další fatální úrazy.

Armáda chce rozšířit letiště, zastupitelé navrhovali i tvrdý odpor

Pardubice – Armáda v budoucnu hodlá dle nové strategie obrany státu z roku 2017 znovu využívat již opuštěnou část pardubického vojenského letiště. Konkrétně jde o dlouho opuštěné hangáry u obce Starý Mateřov. Proti plánovanému rozvíjení aktivit armády se ve čtvrtek vyjádřili někteří zastupitelé.

Házenkáři nedělali u Ústí rozdíly

Pardubice - Dalšími zápasy pokračovaly mistrovské soiutěže házenkářů. Pardubičtí muži zaslouženě vyhrália nad ústeckou Chemičkou.

Lékaři stále chybí, do jednání s pojišťovnou zasáhne i kraj

Pardubický kraj – Lanškroun a Tatenice hledají dětského lékaře, Březová nad Svitavou zubaře. Marně. Podobný problém mají i další obce v Pardubickém kraji. Lékaři o praxe na venkově nestojí. Starostové slibují doktorům byty, výhody, ale nic nepomáhá.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT