V úterý 22. květnaodpoledne budou Holice další zastávkou na trase „turné“ Den s Deníkem. Mluvit se bude hlavně o dopravě, která toto město dusí. Stavba obchvatu, na který v Holicích čekají už mnoho let, bude jedním z hlavních témat.

„Středem města projede dvacet tisíc aut denně. Nejhorší jsou nákladní auta a kamiony,“ řekl Ladislav Effenberk, místostarosta Holic. Tento závažný problém, který trápí místní obyvatele již několik let, bude snad brzy vyřešen. V této době už se staví dlouho očekávaný obchvat. Má odvést dopravu mimo město. „Střed Holic se konečně zklidní,“ doufá Ladislav Effenberk. „Na obchvat se těším moc. Provoz ve městě je strašný,“ stěžovala si Radmila Chaloupková, učitelka mateřské školy.

Stavba pokračuje podle plánu, bez větších problémů. „Pravidelně se konají kontrolní dny a zatím je vše tak, jak má být,“ ujistil místostarosta. Investorem stavby je Ředitelství silnic a dálnic, pobočka Pardubice. Termín dokončení je stanoven na listopad 2008.

Stavba obchvatu přinese městu ještě další výhody. „Staré silnice hodláme v plánu využít jako cyklostezky,“ dodal Effenberk. Více už prozradí dnes na Dnu s Deníkem. Místostarosta i starosta města Pavel Hladík přislíbili svou účast. Přijďte i vy, ať se dozvíme, co dalšího vás v Holicích bolí! Začínáme v 15 hodin na náměstí!