Derby mezi Pardubicemi a Hradcem Králové přitahuje pozornost sázkařů, kteří do hry vkládají miliony. U společnosti Tipsport, která je hlavní tváří hokejové extraligy, vzbudilo velký zájem. „Šlo o nejsázenější zápasy čtvrtfinálové série. Prosázelo se na oba zápasy kolem 15 milionů korun,“ potvrdil Michal Peterka z Tipsportu. Napětí tak stoupá nejen na stadionech, ale i mezi fanoušky s tikety v ruce.

Podle dat od Tipsportu fanoušci zatím nejvíce sázeli na první duel mezi pardubickým Dynamen a hradeckým Mountfieldem.

Hokejové utkání prvního čtvrfinále Play off Tipsport extraligy v ledním hokeji mezi HC Dynamo Pardubice (v bíločerveném) a Moutfield HK  v pardudubické enterie areně.
Fanoušci hokejistů Mountfieldu si na Pardubice přichystali speciální choreo

„Mnohem více lidé vsadili na ten první duel, 10 milionů korun, kdy většina věřila Pardubicím. Poté, co se vyrovnaný zápas rozhodoval až v prodloužení, tak na druhý zápas se už sázelo mnohem méně a domácím Pardubicím se tolik nevěřilo,“ přiblížil Peterka s tím, že poté, co Pardubice zvládly těsně i druhý zápas, tak už jsou jasným favoritem postupu. Dokonce jsou podle bookmakerů Tipsportu favoritem utkání i v Hradci Králové, kam se série po dvou zápasech přesouvá.

Vizualizace multifunkční arény v Pardubicích
Dědek dostal od Pardubic zelenou. Dynamo může získat nejmodernější halu v Evropě

Tradičně velký zájem o extraligu ledního hokeje zaznamenávají i ostatní sázkové kanceláře, kam fanoušci míří se svými vklady.

Fanoušci HC Dynamo Pardubice při hokejovém utkání druhého čtvrtfinále play off Tipsport extraligy mezi HC Dynamo Pardubice (v bíločerveném) a Moutfield HK v pardudubické enteria areně.Fanoušci HC Dynamo Pardubice při hokejovém utkání druhého čtvrtfinále play off Tipsport extraligy mezi HC Dynamo Pardubice (v bíločerveném) a Moutfield HK v pardudubické enteria areně.Zdroj: Deník/Luboš Jeníček

„V letošní sezoně obecně platí, že Pardubice jsou mimořádně sledovaným klubem. Lidé rádi sází na silné týmy, největšího favorita na titul tak pozoruje každý hokejový příznivec, nejenom skalní fandové Dynama,“ řekl Petr Šrain z Fortuny.

Derby s Hradcem je pak pomyslnou perličkou, která zvyšuje zájem sázkařů i fanoušků. Sázkové kanceláře tak očekávají, že lidé na hokejové derby prosázejí desítky milionů korun. Celkově se ve vkladech na sérii odrazí hlavně její délka, ale také třeba délka trvání paralelní série.

Live sázky

V obou posledních střetnutí se kurz sázek a šance na výhru v průběhu zápasu několikrát měnit. Přestože byly Pardubice před zápasem jasným favoritem, v zápase se do role lídra dostal i Hradec. „Do sázek v průběhu utkání se fanouškovský sentiment až tak nepromítá, důležitější je jeho průběh - zda padá hodně branek, hraje se hodně přesilovek, je hodně střel. Zkrátka oblíbenější jsou v tomto směru duely, ve kterých se něco děje a nabídnou nějakou nečekanou zápletku,“ dodal Šrain. Všechny dosavadní střety nakonec ovládli hokejisté Dynama Pardubice.

Ilustrační foto
Dynamo ve výhradní péči Dědka? Pardubická radnice chce prodat zbytek klubu

Jak dopadne jedna ze sázkařsky nejoblíbenějších soutěží pohledem bookmakera?

„Pardubice mohou v některém zápase zaváhat, ale v sérii na čtyři vítězné zápasy by měly potvrdit, že získaly v sezoně o 46 bodů více než Hradec,“ tipoval scénář čistě východočeského čtvrtfinále bookmaker Tipsportu Miroslav Hora.

Další čtvrtfinálová bitva se odehraje v úterý 19. a ve středu 20. března v hradecké ČPP aréně, kde budou svěřenci Marka Zadiny bojovat o třetí bod v sérii.

Srdce versus rozum

Vyřazovací boje táhnou. Podobně atraktivní je pak podle bookmakerů i duel Sparty a Liberce, alespoň prozatím je zájem sázkařů o tyto série o zhruba 30 procent vyšší, než je tomu u zbývajících dvou probíhajících playoff klání.

„Sázkaře lze rozdělit na dvě skupiny, což ale platí obecně bez ohledu na souboj Hradce a Pardubic. Část z nich sází srdcem, vsadí si prostě prioritně na svůj klub, aby mělo jejich fandění další rozměr. Druhá část se naopak chová čistě pragmaticky, chtějí primárně zhodnotit vklad, studují reálnou pravděpodobnost výsledku a podle toho sází – i třeba proti týmu, kterému fandí,“ popsal Šrain.

Není sázka jako sázka

Kdo skončí v dresu soupeře? Před sledovaným derby se vsadili i primátoři obou krajských měst. Primátor Pardubic Jan Nadrchal si pro svůj královéhradecký protějšek, Pavlínu Springerovou, přichystal výzvu.

„Když se definitivně rozhodlo o tom, že Pardubice narazí na Hradec Králové, bylo jasné, že musíme tento souboj ještě okořenit. Proto jsme se vsadili, že primátor nebo primátorka poraženého týmu stráví jeden pracovní den v dresu postoupivšího klubu,“ okomentoval sázku pardubický primátor Jan Nadrchal a dodal, že věří, že hradecké primátorce bude pardubický dres slušet.

Diváci na 132. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou.
Dostihy a sázky. Krize nekrize, lidé na Velké pardubické opět prosázeli miliony

„Jako věrní Hradečáci a milovníci hokeje si přejeme porazit Pardubice v extraligovém finále! Vypořádat se se svými jižními sousedy teď máme možnost alespoň ve čtvrtfinále, a i to slibuje vzrušující podívanou. Proto jsem nemohla odmítnout navrženou sázku od kolegy Nadrchala a stejně jako naši hokejisté do ní skočila po hlavě,“ komentovala Pavlína Springerová, primátorka Hradce Králové.