VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dětem s problémy v učení pomohou v Basicu

Pardubice - Studijní centrum pomáhá všem, kteří mají potíže se čtením, psaním, gramatikou českého jazyka nebo i s učením celkově

14.2.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: archiv

Zaregistrovali jste u svých dětí nechuť k učení, nedostatek soustředěnosti, nesamostatnost při učení, domýšlení slov při čtení, nechuť ke psaní, vynechávání písmen, problémy s rozlišování i/y? Pak můžete využít specializovaného doučování Studijního centra BASIC Pardubice, které je určené všem, kteří mají potíže se čtením, psaním, gramatikou českého jazyka nebo s učením celkově.

Přibývá učiva, horší se výsledky

Do Studijního centra Basic zašla i Petra Marešová, maminka sedmačky Míši. Holčička nastoupila do třídy s pouhými deseti dětmi. Díky tomu se zde mohl uplatňovat individuální přístup učitele k žákovi. Navzdory tomu Michalčiny problémy s učením začaly. Měla velké těžkosti si něco zapamatovat. Na doporučení třídní učitelky ji proto maminka objednala do pedagogicko-psychologické poradny.

Výsledek zněl: dyslexie a dysortografie. Rodiče začali dodržovat pokyny, které v poradně dostali třeba častější přestávky při domácí přípravě, využití pomůcek při čtení a tak dále. A i když to šlo pomalu, Michalka nakonec základy čtení, počítání a psaní zvládla. V dalších ročnících však učiva přibývalo a těžko se dalo zvládnout vše, co bylo třeba. Tím se také začaly horšit známky. I přes pravidelnou spolupráci s poradnou a velkou Míšinu pilnost a vytrvalost se výsledky horšily. Na konci 6. třídy se to už neobešlo bez čtyřek.

Tehdy se paní Marešová od kamarádky dozvěděla o BASICu. Pedagogové v centru zjistili, co Míšu nejvíce „tlačí“ ve čtení a v gramatice a domluvili se na doučování. Tam začala Míša oprašovat veškeré učivo od 1. třídy. Učení probíhalo formou hry, třeba pexesa s vyjmenovanými slovy nebo se slabikami. Metoda využití obrázků při výuce je velmi jednoduchá a dětem hodně pomáhá. Naučila se také pracovat se slovníky, vyhledávat si informace, být samostatná. Využívala i techniku modelování slov pro lepší zapamatování. Její maminka si pochvaluje: „Miška je teď vyrovnanější a hlavně jí stouplo sebevědomí. V českém jazyce i čtení se hodně zlepšila. Tempo je mnohem rychlejší a lépe porozumí čtenému textu. Hodně jí to pomohlo i po psychické stránce.“

BASIC vedle specializovaných kurzů pořádá i přednášky na téma, jak se s dětmi doma připravovat. Nejen rodiče a studenti, ale i učitelé díky nim mohou lépe porozumět dětem s poruchami učení a následně jim pomoci. A hlavně při takových setkáních člověk zjistí, že se s těmito problémy potýká plno rodičů a mohou si vzájemně vyměnit své zkušenosti. Vlastní výuka je vedena formou individuálních lekcí s proškolenými lektory ve studijním centru.

Začít je možné kdykoliv v průběhu roku. Na úvodní bezplatné konzultační schůzce se udělají krátké testy, které ukážou úroveň dovedností čtení, psaní a znalosti české gramatiky. Na základě výsledků se stanoví individuální plán výuky. Po celou dobu je lektor v úzkém kontaktu s rodiči, informuje o postupu výuky a radí, jak postupovat při učení doma. Docházet je potřeba minimálně 2 krát týdně na 2 vyučovací hodiny, má-li být výuka efektivní.

Více informací můžete získat na webových stránkách www.basic.cz/pardubice, telefonu 777 926 776 nebo na pardubice@basic.cz.

Martina Vrbická

14.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Extraligový duel Chomutov - Pardubice.
8

Pirát Vondrka znovu udeřil a vzal body Dynamu

Den po parlamentních volbách, 22. října, začala povolební vyjednávání ve Sněmovně v Praze. Faltýnek
AKTUALIZOVÁNO
9

Zeman potvrdil, že Babiše jmenuje premiérem. Začala povolební vyjednávání

Při nehodě byla zraněna matka s dítětem

Lázně Bohdaneč - Maminka s malým chlapcem skončili s autem v příkopu a následně v nemocnici.

Basketbalové Pardubice smetly pražské USK

Pardubice - Ligový top-skórer Quentin Peterson sice vysázel 26 bodů, ovšem Dominez Burnett ještě o 2 více a dovedl pardubickou Beksu ke druhému vítězství v novém ročníku basketbalové NBL. 

Únik plynu se nekonal, záchranáři přesto měli práci

Přelouč - Na místě se zdravotníci museli postarat i o miminko.

TOP 09 je ve sněmovně, poslanec Skalický ale mandát ztratil

Pardubice – Prohra s křečovitým úsměvem. Tak hodnotí volební výsledek TOP 09 poslanec Jiří Skalický. Po napínavém sčítání hlasů se sice jeho strana do Poslanecké sněmovny dostala, ovšem sám Skalický ve funkci poslance končí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení