A navíc si přitom mohou trénovat zrak. Nadační fond herečky Zdeňky Žádníkové totiž nemocnici věnoval dar v podobě výzdoby tohoto oddělení. Veškeré instalace jsou navíc omyvatelné a mobilní, takže jsou takzvaně „na věčné časy".

O nástěnnou výzdobu se postaral chrudimský výtvarník Libor Škrlík. Hlavní roli prý hrála asociace.

„Spolu s vrchní sestrou oddělení Naďou Živnou a doktorkou Hanou Adámkovou jsme si vytvořili určitou představu, jaký výtvarný styl by se jim líbil a co by jim vyhovovalo. Začaly nás napadat asociace, co všechno se dá spojit s očima, třeba okoun či ježkovy oči," prozradil autor maleb. Nosným tématem se stal dům s oční optikou, v němž se nachází vodní, pohádkové, detektivní a vesmírné oddělení. Výzdoba je navíc funkční.

„Jsou zde umístěny magnetické prvky s písmeny či čísly různých velikostí. Druhý obrázek ztvárňuje zásilkový obchod. Protože jsme v Pardubicích, tak na pozadí je část Pernštýnského náměstí, a protože jsme na očním, tak zásilky nakládají oči. Mezi další část výzdoby patří strom s jablíčky, na nichž jsou nakreslená drobná písmenka, tvary, housenky. To se dá využívat při trénování zraku. Odpoledne se zde totiž konají různá cvičení s dětmi, které mají špatný zrak," dodal Libor Škrlík.