Děti z příměstských táborů z Pardubic a blízkého okolí si užívají netradiční prázdninové zpestření. Ve všedních dnech chodí navštěvovat pardubický olympijský park.

Zázemí nacházejí v parku Na Špici, na Letním stadionu a v Tyršových sadech, kde mají kromě aktivní zábavy také prostor pro odpočinek a relaxaci.

DĚTI SE VYŘÁDÍ NA VODĚ I PŘI BOJOVÝCH UMĚNÍCH

„Tábory jsou určeny pro všechny děti, které mají rády pohyb a které chtějí poznat různé olympijské i neolympijské sporty," popsala pro Deník účel příměstských táborů Nataša Hradní z tiskového úseku pardubického magistrátu.

Ze široké nabídky aktivit si děti vyzkouší například box, basketbal, judo nebo vodní sporty.

„Program je navíc přizpůsoben věku dětí v jednotlivých skupinách," dodala 
k organizaci Nataša Hradní.

Vzhledem k velkému zájmu o olympijský park se pořadatelé snaží předejít dlouhému čekání u jednotlivých stanovišť.

„Každý příměstský tábor má z tohoto důvodu předem připravený denní harmonogram," přiblížila Nataša Hradní.

PRVNÍ OHLASY? ZATÍM JSOU POZITIVNÍ

Radost z aktivit je na rozjařených dětech znatelná. „Už jsme si vyzkoušeli box, basketbal a také jsme byli na orientačním běhu v Tyršových sadech. Mohli jsme si zahrát i volejbal a florbal," vyjmenovala navštívené aktivity desetiletá Tereza Morávková z příměstského tábora Děti sportu. „Nejvíc se však těším na vodní sporty, které nás teprve čekají," podotkla s úsměvem.

Příměstský tábor Děti sportu má v Olympijském parku Pardubice naplánovaný program až do pátku 12. srpna.

„Moc mě to tu baví. Program je zajímavý a poučný. Je to pro nás zas něco trochu jiného," dodala Tereza Morávková.

Vlastní příměstský tábor připravil i Olympijský park Pardubice. „Tábor je zaměřený především sportovně, ale děti si mohou vyzkoušet různé jiné dovednosti. Třeba ve vědeckotechnickém koutku Science Point, který má na starosti Univerzita Pardubice," řekla Jana Klusáčková z týmu Olympijského parku Pardubice 2016.

POZOR! NA TÁBOR SE JEŠTĚ LZE PŘIHLÁSIT

Děti, které se doposud nepřihlásily, mají ještě možnost se na příměstský tábor zapsat, a to na jakýkoliv den až do 19. srpna. Sraz je pro účastníky každý den od 8:00 do 8:30 hodin na Relax louce olympijského parku 
v ulici U Stadionu.

Další informace, přihlášky a kontakty jsou k dispozici na webu olympijského parku.

Eliška Kolmanová